Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İstanbul'a Göç Azalacak

15 yılda 58 bin konut inşa eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait KİPTAŞ'ın Genel Müdürü İsmet Yıldırım, İstanbul'un konut stoğuna dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. İstanbul olduğu sürece KİPTAŞ'a ihtiyaç olacağını söyleyen Yıldırım, "Evlerde metrekare fiyatı artacak, İstanbul'a gelen olmayacak" dedi.

Gazete Habertürk
İstanbul'a Göç Azalacak

5 yılda 58 bin konut inşa eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait KİPTAŞ'ın Genel Müdürü İsmet Yıldırım'dan açıklamalar... İstanbul'un artık bir 'değeri' olduğunu belirten Yıldırım' şunları söyledi:

İstanbul'da konut açığı yok, güvenlikli konuta ihtiyaç var. Herkesin doğru veya eğri başını sokacak yeri var. Ancak güvenlikli, sağlıklı, modern konut ihtiyacı devam ediyor. İstanbul olduğu sürece KİPTAŞ'a ihtiyaç var.

Akşam Gazetesi'nden Nebahat Koç'un haberine göre, diğer inşaat şirketleriyle yarışma gibi bir derdimiz yok. Onlar çoğalsınlar ki ekonomi canlansın. Bu işleri sadece KİPTAŞ ve TOKİ'yle beceremezsiniz. Bizim örnek olup diğerlerini yönlendirmemiz lazım.

  • Tarihi, turizmi ve muhteşem güzelliğiyle 'Açıkhava Müzesi’ni andıran İstanbul'un artık bir 'değeri' var. Ekonominin büyüyüp, gayrimenkul fiyatlarının yükselmesi lazım. İstanbul'da konutta 'metrekare' fiyatı 15 bin dolarları görmeye başladı. Bu iyi bir işaret. Roma, Londra, New York, Paris böyle. İstanbul'un da olması lazım. Olsun ki, İstanbul'a göç önlensin.
  • Deprem riski nedeniyle İstanbul'daki 1 milyon 600 binanın yarısının yeniden yapılması gerek. Hedefimiz 2015'e kadar 100 bin konut yapmak.
  • Süleymaniye Camii çevresine 2-3 katlı 2500 konut yapacağız. 110 dönümlük alan içindeki temizleme ve yıkım çalışmaları devam ediyor.
  • Karaköy'deki Perşembe Pazarı için yenileme projesinin gündemde. İşyeri ve rekreasyon alanıyla birlikte alışveriş alanı haline getirmek istiyoruz.
'Koridorsuz' Şam'a gidip ev yapacağız

KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, 2011'de çalışmalara başlanacak Şam'daki konut projesiyle ilgili olarak şöyle konuştu: Orada bizdeki gibi yapılaşma, site mantığı, sosyal donatı alanları yok. Ev tipleri de farklı. Ev direkt salona ya da odaya açılıyor. Koridor sistemi yok. Bizim sistemi kurarak, yaşam şeklimizi oraya götüreceğiz.

 

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbula-goc-azalacak_83874.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!