Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul'a Üç Yeni Kule

Polat Holding, Alman ortağı HFS ile Okmeydanı Piyalepaşa Bulvarı'nda 'Oriental Lounge' adlı bir projeye imza atacak. Proje, 102, 109 ve 175 metrelik alışveriş merkezi, rezidans ile otelden oluşuyor.

Sabah Gazetesiimg src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2006\haber\50158.jpg" align="left" hspace=5 vspace=5>İstanbul'un gelişen gayrimenkul piyasasına olan talep yabancı yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Gelen haberlere göre, Polat Holding, Alman ortağı HFS ile birlikte İstanbul Piyalepaşa Bulvarı'nda dev bir alışveriş ve rezidans projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Oriental Lounge Istanbul adındaki projede temel atışı 2007 sonbaharında yapılacak. Projenin tamamlanması ise en geç 2010 yılında olacak. Altında Polat Holding ve Alman şirketin imzasının bulunduğu 23 Ekim 2006 tarihli projenin son haline göre yapı kompleksi rezidans, otel ve alışveriş merkezi olmak üzere üç bölümden oluşacak. Otel ve rezidans bölümleri için ise üç adet dev kulenin inşası planlanıyor. Bu kulelerden otel için ayrılanın yüksekliği 102 metre olacak ve toplam 29 kat olacak. Rezidans için ayrılan iki kuleden ilki 31 kat ve 109 metre diğeri ise 50 kat ve toplam 175 metre yüksekliğinde olacak. Yapının alışveriş bölümü ise zemin kat dahil toplam 3 kat olarak planlanmış. Toplam 58 bin metrekare alışveriş alanının olacağı bu bölümde her türlü mağazanın yanı sıra gastronomi bölümleri de yer alacak. Toplam 250 mağazanın yer alacağı projede yoğunluk tekstil ürünlerinde olacak. Giyim mağazalarını sırasıyla elektronik, hediyelik eşya, ayakkabı, parfümeri ve gıda izleyecek.

Doğu Stili Tasarım
Tasarımcılar alışveriş bölümünü, projenin adından da anlaşılacağı gibi "Oriental" yani tamamen doğu kültürünün çizgilerine göre inşa etmeyi planlıyor. Yüksek tavan ve cam kafes projenin en çarpıcı öğelerinin başında bulunacak. Otopark bölümü ise projede toprak altında ve üç kat olarak görünüyor. Bu bölümde alışveriş amaçlı ziyaretçiler için bin 800 araçlık otopark bulunuyor. Otel ve rezidans bölümleri için ise park alanları ayrı olacak. Alışveriş merkezi dahil olmak üzere yapı kompleksinin tamamı özürlülere uygun olarak inşa edilecek. Alman şirketin İstanbul'un eşsiz tarihi ve turistik özelliklerini ön plana çıkardığı projede mağazalar müşterilere kiraya verilecek. Şirket buna yönelik başta Alman girişimciler olmak üzere talep toplamaya başladı bile. Şirket Alman yatırımcılara yönelik verdiği bilgide İstanbul'un kişi başına düşen alışveriş alanı bakımından Avrupa ortalamasının çok gerisinde olduğunu dikkat çekerek hem projenin yapılacağı bölgenin hem de yatırım alanı olarak İstanbul'un cazibesine dikkat çekiyor.

Mahmut SANCAK - Meltem ERSOY

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbula-uc-yeni-kule_50158.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!