Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul'da, Kardeş Şehirlerin Peyzaj Mimarisi Sergilenecek

Çin Personel Bakan Yardımcısı ile görüşen Başkan Topbaş, İstanbul'a kardeş şehirlerin peyzaj çalışmalarından örneklerin yer alacağı bir park inşa e

İBB
İstanbul'da, Kardeş Şehirlerin Peyzaj Mimarisi Sergilenecek

b>Çin Personel Bakan Yardımcısı ile görüşen Başkan Topbaş, İstanbul'a kardeş şehirlerin peyzaj çalışmalarından örneklerin yer alacağı bir park inşa edeceklerini açıkladı.

Başkan Topbaş, görüşmede konuk Bakan Yardımcısına üzerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ambleminin yer aldığı çini işlemeli bir tabak ile İstanbul'u tanıtan bir kitap ve İstanbul şarkılarının yer aldığı CD hediye etti. Çinli Bakan Yardımcısı Hou Jianliang da Topbaş'a Çin'in simgesi olan bir arma hediye etti.

Ziyaret sonrası açıklama yapan Başkan Topbaş, Çinli Bakan'ın Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in davetlisi olarak Türkiye'de bulunduklarını belirterek, ''Kamu Personel Yasa Tasarısı hakkında görüş alış-verişinde bulunmak için resmi davetli olarak Türkiye'ye geldiler. Bu arada İstanbul'u görmek ve bize bir nezaket ziyaretinde bulunmak istemişler'' dedi.

İstanbul'un, Çin'in Şanghay kenti dahil olmak üzere dünyanın değişik ülkelerinden 27 kentle 'Kardeş Şehir' olduğunu hatırlatan Kadir Topbaş, şunları söyledi; "Şanghay, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kardeş belediyesi olduğu için, ben de iyi ilişkiler geliştirmekten bahsettim. Dünyanın 27 değişik ülkesinden şehirlerle kardeş şehir anlaşmamız var. İstanbul'un bir noktasında bu kardeş belediyelerimizin peyzaj çalışmalarından örnek bir park projesini hayata geçireceğimizi söyledim."

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, İstanbul'da kardeş şehir belediyelerin peyzaj mimarisinden örneklerin yer alacağı dev bir park yapacaklarını da açıklayarak, "İstanbul'un bütün kardeş belediyelerini davet edeceğiz. Bunun için bir program hazırlıyoruz. İstanbul'un bir noktasında, tüm kardeş belediyenin peyzaj mimarisinden örneklerin yer alacağı, her biri 300-400 metrekare büyüklüğünde bölümlerden oluşacak dev bir bahçe yapmak istiyoruz. Onlar da bize kendi şehirlerinde yer ayırırlarsa, biz de Osmanlı'dan gelen peyzaj mimarisinden örnekleri bu kardeş belediyelerin bulunduğu kentlere taşımak istiyoruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbulda-kardes-sehirlerin-peyzaj-mimarisi-sergilenecek_17700.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!