Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul’daki Okul Binaları Tektiplikten Kurtarılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Gelenekten Geleceğe Eğitim Yapıları Mimari Projesi”yle okul binaları tektiplikten kurtarılıyor. Proje kapsamında ge

Zamanb>Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Gelenekten Geleceğe Eğitim Yapıları Mimari Projesi”yle okul binaları tektiplikten kurtarılıyor. Proje kapsamında geliştirilen 35 yeni tip mimari projede okul binaları, öğrenciler ve öğretmenler için eğlenceli, sosyal aktivitelere daha uygun hale getiriliyor.

Projenin en önemli özelliğinin geleneksel ve evrensel özelliklerin bütünleştirilmiş olması gösteriliyor. Taksim Atatürk Kültür Merkezi’nde tanıtımı yapılan yeni projeyi anlatan MEB Yatırımlar ve Tesisler Dairesi Başkanı Prof. Dr. Abdüssamed Arslan, okullarda klasik bina yapılaşmasının yerine çağın ihtiyaçlarına cevap verebilecek yeni binalar yapacaklarını söyledi. Eğitim binalarının sadece dersliklerden ibaret olarak algılanmaması gerektiğine işaret eden Prof. Aslan, “Eski projelerle okul yapmaktan vazgeçtik. Gelenekten Geleceğe Projesi’nde dünyadaki örnekleri dikkate alarak hazırlık yaptık.” dedi. Prof. Dr. Aslan, yeni tip binalarda engelli öğrencilerin de düşünüldüğünü ve okul aile birlikleri için oda tahsis edildiğini anlattı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbuldaki-okul-binalari-tektiplikten-kurtariliyor_23492.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!