Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İşte 'Örnek' Kavşak

Başkentin göbeğindeki Akay Kavşağı, artık ünlü. Dünyanın önde gelen dergilerinden biri, kavşağı mimarlara örnek olarak gösterdi. Üzerindeki

Akşamb>Başkentin göbeğindeki Akay Kavşağı, artık ünlü. Dünyanın önde gelen dergilerinden biri, kavşağı mimarlara örnek olarak gösterdi.

Üzerindeki tartışmalar hiç bitmeyen Akay Kavşağı, dünyanın en önde gelen mimari dergilerinden birinin son sayısında övgüyle anlatıldı.

Dünyanın en ciddi ve önde gelen mimarlık dergileri arasında gösterilen Topos-Urban Landscape Magazıne dergisi, son sayısında Ankara'daki Akay Kavşağı çalışmasına ve kavşağın üzerindeki Atatürk Meydanı'na geniş yer ayırdı.

Mimarlara örnek gösterildi

Tüm dünyada mimarlar, şehir plancıları, kentsel tasarımcılar ve peyzaj mimarları tarafından izlenilen, bilimsel süreli yayınların başında gösterilen derginin, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin projesine geniş yer ayırması 'büyük bir başarı' olarak yorumlandı. Dergi, yayınlarında başarı seviyesi yüksek, övgüye değer kentsel tasarımları ve kamuya açık alanlar için yapılmış mimari çalışmalara yer veriyor.

Yanlızca seçkin eserleri yayınlayan dergi, meydanın, kavşağın yer altına alınması ve bunun üzerine kentsel dinlence alanı oluşturulması nedeniyle hem trafiğe çözüm bulduğu hem de mimari estetik oluşturduğuna dikkat çekti. Yazıda, kavşak çalışması için, 'Türkiye'de son yıllarda yapılan en önemli kentsel çalışma' denildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iste-ornek-kavsak_2227.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!