Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İSTON, Kaldırımları Granitle Süsleyecek

Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İstanbul Beton Elemanları ve Hazır Beton Fabrikaları Sanayi ve Ticaret AŞ (İSTON), Ar-Ge çalışmalarıyla daha u

ZAMAN
İSTON, Kaldırımları Granitle Süsleyecek

b>Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İstanbul Beton Elemanları ve Hazır Beton Fabrikaları Sanayi ve Ticaret AŞ (İSTON), Ar-Ge çalışmalarıyla daha uygun fiyata mal ettiği granitle kaldırımlar üretmeye hazırlanıyor.

İSTON'un, 'granitaş' adını verdiği yeni ürünle, granit kaldırımların fiyatının yüzde 20'lere varan oranlarda düşürülmesi hedefleniyor. İSTON Genel Müdürü Kadir Serdar Taflan, kaldırım döşemesi olarak kullanılacak ekonomik granitin Ar-Ge çalışmalarının halen devam ettiğini ve yeni ürüne 'granitaş' adını verdiklerini söyledi. Taflan, granitaşın seri üretimine gelecek yıl başlayacaklarını sözlerine ekledi. Granit kaldırımların, estetik açıdan İstanbul'un tarihi dokusuyla da uyum sağlayacağını vurgulayan Taflan, "Kaldırım döşemelerinde kullanılan granit taşının kalınlığı 4-5 cm civarında olur. Biz bu kalınlığı 1 cm'ye indiriyoruz. Granitin altına da 7-8 cm kalınlığında parke taşı yapıştırıyoruz. Böylece hem 100 metrekare granit döşeyeceğimiz bir yere 400 metrekare granit döşeyebiliyoruz hem de sökülürken kırılmasını engelliyoruz.” dedi.

Mustafa Yağmurlu - İstanbul

http://www.yapi.com.tr/haberler/iston-kaldirimlari-granitle-susleyecek_18282.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!