Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İsviçreli Şehir Plancıları Gelişen Kartal’da İncelemelerde Bulundu

Şehircilik ve kentsel dönüşüm alanında önemli girişimlerde bulunan Kartal Belediyesi’ne dünyanın önde gelen şehircilik uzmanları ve mimarlar büyük ilgi gösteriyor.

Zamanb>Şehircilik ve kentsel dönüşüm alanında önemli girişimlerde bulunan Kartal Belediyesi’ne dünyanın önde gelen şehircilik uzmanları ve mimarlar büyük ilgi gösteriyor.

İsviçre’nin Lozan kentinden gelen 40 kişilik şehircilik ve tasarım uzmanı Kartal’da incelemelerde bulundu. Şehircilik ve kentsel dönüşüm alanında dünyanın önde gelen isimlerinden olan Prof. Dr. Bernard Gached de ziyaretçiler arasındaydı. Kartal Belediye Başkanı Arif Dağlar, konuklarını meclis salonunda ağırlayarak önce ilçe hakkında kısa bir tanıtım konuşması yaptı. Belediyedeki ziyaretin ardından konuklar, Kartal turu ile birlikte bazı arazilerde incelemelerde bulunarak bilgi alışverişinde bulundu. Konuk ekip, geçen ay faaliyete başlayan Kartal Şehircilik Atölyesi’nde Başkan Dağlar ve atölye görevlileri Prof. Dr. Murat Erginöz ile Doç. Dr. Sercan Özgencil Yıldırım’la birlikte Kartal’la ilgili projelerin yer aldığı bir sinevizyon gösterisi izledi. Atölyede planlar üzerinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi alan konuk heyet, çalışmalar ve projelerden oldukça etkilendiklerini ifade etti ve Kartal’ın yeniden oluşturulmasında her türlü desteği vereceklerini vurguladı. Başkan Dağlar da dünyaca tanınan şehircilik uzmanlarını Kartal’da konuk etmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek yerli uzmanların yanı sıra, yabancı uzmanların da desteğiyle Kartal’ı yeni bir dünya kenti yapma konusunda yürütülen çalışmalara hız vereceklerini kaydetti. Atölyedeki incelemelerin sonunda Başkan Dağlar, konuk heyete bir akşam yemeği verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/isvicreli-sehir-plancilari-gelisen-kartalda-incelemelerde-bulundu_25418.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!