Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

“İtalyan Şirketleriyle Türk Müteahhitler ABD’de Binlerce Mil Duble Yol Yapabilirler”

Türkiye’nin, Zafer Çağlayan başkanlığındaki bir heyetle gerçekleştirdiği ABD gezisini, Amerika çıkarması ve yüklenmesi olarak değerlendiren Uğur Terzioğlu, “Bakanımızın taahhüt işlerinde ve duble yolların yapımında Türk müteahhitlerine imkan yaratılması yönündeki sözlerine ümitle bakıyoruz. Bu konularda ve bilhassa bu tip projelerde finansman

yapi.com.tr
“İtalyan Şirketleriyle Türk Müteahhitler ABD’de Binlerce Mil Duble Yol Yapabilirler”

STRONG>ABD ile arasındaki ekonomik ilişkileri arttırma arayışında olan Türkiye’nin, Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan başkanlığındaki bir heyetle gerçekleştirdiği ABD gezisini, Amerika çıkarması ve yüklenmesi olarak değerlendiren TABA / AmCham Genel Başkanı Uğur Terzioğlu, “Bakanımızın taahhüt işlerinde ve duble yolların yapımında Türk müteahhitlere imkan yaratılması yönündeki sözlerine ümitle bakıyoruz” dedi. ABD’de taahhüt ve duble yol yapım işlerine hep Meksikalıların talip olduğunu ancak bir şey yapamadıklarını söyleyen Terzioğlu, bu konuyla ilgili olarak bir önerileri olduğunu belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sayın Bakana teklifim, bu konularda ve bilhassa bu tip projelerde finansman temininde uzman olan İtalyan şirketleriyle Türk müteahhit şirketlerinin birlikte çıkarma yapması büyük ses getirir. İtalyan şirketleriyle Türk müteahhitler el ele verip ABD’de binlerce mil duble yol yapabilirler. Tabii ki buna çok yakın iki dost olan Sayın Berlusconi ve Sayın Erdoğan da destek verirse”.

Bakanın, ABD programının iki ülke arasındaki ticareti en iyi ne şekilde artırabiliriz düşüncesiyle  planlandığını söyleyen Uğur Terzioğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu ziyaret, sayın Başbakanımız ve ABD Başkanı Barack Obama’nın başlattığı stratejik ortaklıktan, model ortaklığa gidiş noktasında önemli bir çalışma. Sayın Bakan ve ekibi çok akıllıca bir program hazırlamışlar. Hangi eyaletler hangi Türk malına ilgi duyabiliri çok iyi araştırmışlar ve ilk kez buna göre seyahati planlamışlar. Dış ticaret hacmi yüksek, ithalatı yoğun ve gayri safi yurtiçi hasılaları (GSYH) ve ticaret hacimleri bakımından birçok ülkeyi geride bırakan New York, Illinois, Kaliforniya, Georgia, Teksas ve Florida’da yoğun temaslarda bulunacaklar.  Biz buna Sayın Bakanın Amerika çıkarması ve yüklenmesi diyoruz ve başarılı olacağına inanıyoruz. Ekim ayında ATC toplantıları ve hemen sonrasında da bununla devam edilmesine destek vermekteyiz. Muhtar Kent iftiharımız ve onun Atlanta Georgia’da planladığı resepsiyon çok önemli. Bu eyaletteki Fahri Başkonsolosumuz,  için Amerikan - Türk Dostluk Konseyi (ATFC) Başkanı Mona Tekin Diamond ile Idelire Danışmanlık şirketinin Başkanı  Düden Yeğenoğlu da büyük gayret gösteriyorlar”.

ETİKETLER: ekonomi kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/italyan-sirketleriyle-turk-muteahhitler-abdde-binlerce-mil-duble-yol-yapabilirler_81276.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!