Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İtalyan Tarzı, Alman Kalitesi, Uzakdoğu Fiyatı

Seray Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özkan, İtalyan tarzı, Alman kalitesi ve Uzakdoğu fiyatlarıyla rekabet eden Türk mobilyasına, yurt dışında talebin çok olduğunu söyledi.

Yeni Şafak Gazetesi
İtalyan Tarzı, Alman Kalitesi, Uzakdoğu Fiyatı

eray Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özkan, İtalyan tarzı, Alman kalitesi ve Uzakdoğu fiyatlarıyla rekabet eden Türk mobilyasına, yurt dışında talebin çok olduğunu söyledi. Özkan, mobilyada en çok İtalyan tasarımının, Alman kalitesinin beğenildiğini, fiyatlarda ise Uzakdoğu fiyatlarının tercih edildiğini ve Türk mobilyasının bütün bunlarla rekabet edebilir konumda olduğunu kaydetti.

Türkiye'de istihdam maliyetinin oldukça yüksek olduğunu ve buna yüksek vergi ile haksız rekabetin eklenmesiyle sektörün tam olarak istenilen seviyeye gelemediğini anlatan Özkan, “Herkesle aynı malı farklı fiyatlara üretiyoruz. Ancak satarken, piyasanın koşullarına göre satmak mecburiyetindeyiz” diye konuştu. Enflasyon düşmesine rağmen faiz oranlarının yüksek olmasından yakınan Özkan, mobilya sektörünün gıda ve giyim sektörlerinden sonra en önemli alanlardan biri olduğunu vurguladı.

Türkiye'de markasız mobilya üretiminin yaygın olduğuna, markalı mobilyanın sektörde payının sadece yüzde yüzde 5'te olduğuna dikkat çeken Özkan, tüketicinin bakış açısının değişmesi ve kalite, garanti ve servis hizmetine yönelmesiyle markalı mobilyanın da öneminin arttığını söyledi. Özkan, “kısa bir zamanda markalı mobilyanın sektördeki payının yüzde 40'ı geçebileceğini düşünüyoruz” dedi. Türk mobilya sektörünün bugün 130'dan fazla ülkeye ihracat yaptığını anlatan Özkan, komşu ülkelerden Türk mobilyasına ilginin büyük olduğunu söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/italyan-tarzi-alman-kalitesi-uzakdogu-fiyati_56491.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!