Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İTÜ'de İnşaat Sektöründe Sürdürülebilirlik Ele Alındı

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği tarafından düzenlenen “İş Dünyası için Yeni Tehdit ve Fırsatlar” başlıklı konferans kapsamında Lafarge’ın gerçekleştirdiği, “İnşaat Sektöründe Sürdürülebilirlik” paneli, binalarda ve inşaat sektöründe efektif enerji kullanımının önemine dikkat çekti.

yapi.com.tr
İTÜ'de İnşaat Sektöründe Sürdürülebilirlik Ele Alındı

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği tarafından düzenlenen “İş Dünyası için Yeni Tehdit ve Fırsatlar” başlıklı konferans kapsamında Lafarge’ın gerçekleştirdiği “İnşaat Sektöründe Sürdürülebilirlik” paneli, binalarda ve inşaat sektöründe efektif enerji kullanımının önemine dikkat çekti.

İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde dün (21 Mayıs 2008) yapılan panele Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Ekinci oturum başkanı olarak katıldı. Panelin konuşmacıları ise, Lafage Sd Strateji Koordinatörü Constant Vanaerschot, Akçansa Genel Müdürü Mehmet Göçmen, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Koordinatörü Y. Mimar Barış Onay ve Soyak Yapı Teknik Danışmanı Aysel Tantuğ idi.

Toplantıda çimento sektöründe karbon emisyonlarını düşürmek için yapılan çalışmalar, binalarda efektif enerji kullanımı, karbon emisyonlarını düşürmek için potansiyel alanlar ve bunların örnekleri üzerinde duruldu.


ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/itude-insaat-sektorunde-surdurulebilirlik-ele-alindi_61640.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!