Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir Belediyesi Hakkında Suç Duyurusu

İzmir Barosu'na kayıtlı avukat Yunus Kuşçu, İzmir'in içme suyundaki arsenik oranının standardın üstünde olmasına karşın vatandaşların uyarılmadığını öne sürerek, Büyükşehir Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Kuşçu, savcılığa suç duyurusunda bulunmasının ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada,

CNN Türk
İzmir Belediyesi Hakkında Suç Duyurusu

İzmir Barosu'na kayıtlı avukat Yunus Kuşçu, İzmir'in içme suyundaki arsenik oranının standardın üstünde olmasına karşın vatandaşların uyarılmadığını öne sürerek, Büyükşehir Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kuşçu, savcılığa suç duyurusunda bulunmasının ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, İzmir'in bazı kuyularındaki sularda "standardın üzerinde" arsenik oranı bulunduğunun ortaya çıktığını belirtti. Kuşçu, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin vatandaşları konuyla ilgili zamanında bilgilendirmediğini ve vatandaşların arsenikli su tüketmek durumunda kaldığını öne sürdü.
 
Yunus Kuşçu, "Bugüne kadar hayat kaynağımız olan suyumuzu kanser riski taşıyarak İzmir halkına içeren, bu konuda yürürlükteki kanun ve yönetmeliklere aykırı davranarak gerekli incelemeleri yapmayan yetkililer hakkında, görevlerini kötüye kullandıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulundum. Dilekçemde de bu ifadelere yer verdim" dedi.
 
Kendisinin herhangi bir partiye mensup olmadığını kaydeden Kuşçu, girişimi hiç bir karşılık beklemeden yaptığını ifade etti. Kuşçu, Cumhuriyet Savcısı'nın konuyla ilgili soruşturmasını yürüterek,s orumlular hakkında dava açacağına inandığını sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmir-belediyesi-hakkinda-suc-duyurusu_62618.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!