Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir Fuara Yeni Arazi Arıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, kongre ve fuarlar kenti İzmir için yeni fuar alanları aradıklarını belirtirken, “Hedefimiz her hafta bi

NTV-MSNBCb>İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, kongre ve fuarlar kenti İzmir için yeni fuar alanları aradıklarını belirtirken, “Hedefimiz her hafta bir fuar düzenlenmesi” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kent için belirlenen “Fuarlar ve kongreler kenti” olma vizyonu için yeni fuar alanı arayışlarını sürdürdüklerini söyledi. Kocaoğlu, yaptığı açıklamada, 25 bin metrekare kapalı alanı bulunan yeni fuar alanının, İzmir’in ancak 3-4 yıllık ihtiyacını karşılayabileceğini, hedeflerinin başlangıçta 50 bin metrekarelik kapalı alanı olacak bir fuar olduğunu söyledi.

Yeni fuar alanının gelişime uygun olması gerektiğini belirten Kocaoğlu, şöyle dedi:
“İzmir için yıllardır belirlenen bir vizyon var, İzmir fuarlar vekongreler kenti olacaktır. Bu amaçla geçmiş dönemde yapılan yeni fuar alanı var. Ama Kültürpark içinde 25 bin metrekare kapalı alanı olan yeni fuar alanı, İzmir’in ancak 3-4 yıllık ihtiyacını karşılayacak kapasitede. Çünkü genişleme alanı yok. Yine de bu şartlarda geçen yıl toplam 31 fuar yapılmış. Önceki yılla karşılaştırıldığında, fuar ve ziyaretçi sayısında büyük artış var.”
En az 50 bin metrekare kapalı alana sahip olan yeni fuar alanı arayışlarının devam ettiğini bildiren Kocaoğlu, asıl hedeflerinin 300-400 bin metrekare kapalı alana sahip bir fuar alanı olduğunu kaydetti.
Türkiye’de fuarcılık anlayışının İzmir Enternasyonal Fuarı ile başladığını belirten Kocaoğlu, kentte her hafta bir ihtisas fuarı düzenlenmesini sağlamak istediklerini kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmir-fuara-yeni-arazi-ariyor_23489.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!