Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir Metrosu 2. Etabının Temeli Atıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla 22 ayda yaptıracağı İzmir Metrosu’nun Üçkuyular–Üçyol arasındaki ikinci etabının temeli, törenle Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal tarafından atıldı.

Zamanzmir Büyükşehir Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla 22 ayda yaptıracağı İzmir Metrosu’nun Üçkuyular–Üçyol arasındaki ikinci etabının temeli, törenle Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal tarafından atıldı.

Törende konuşan Baykal, İzmir’i hakettiği yere ulaştırabilmek, güzelliklerini ortaya çıkarabilmek, uyandırılmamış zenginliklerini ayağa kaldırabilmek için henüz yapılmamış çok şey olduğunu söyledi. Baykal, bunları harekete geçirmenin iktidarıyla muhalefetiyle herkesin görevi olduğunu kaydetti. Üçkuyular–Üçyol bağlantısının aynı zamanda İzmir’deki bütün hastanelerin ve kültür merkezlerinin de birbirine bağlanması anlamına geldiğini dile getiren Baykal, bundan önce yapılan projelerin verimliliğinin de böylece artacağını kaydetti. İzmir’in yapılanlardan çok daha fazlasını hakettiğini belirten Baykal, “İzmir ne yazık ki gerçek potansiyeli, değeri tam olarak ortaya koyulamamış büyük merkezimizdir. İzmir ayağa kaldırılsa, bütün güzellikleri ortaya çıkarılabilse, ekonomik potansiyeli değerlendirilebilse sadece Ege bölgemizin değil, bütün Türkiye’nin refahına, kalkınmasına çok büyük hizmet verebilecek bir şehrimiz. ” dedi. Baykal, İzmir’de bugün ikinci etabına başlanan projenin İzmir’in doğu batı aksı üzerindeki bağlantının tam olarak kurulmasını sağlayacağını söyledi. Baykal, metro projesinin ihalesini dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Yüksel Çakmur’un yaptığını belirterek, “Kendisini dostlukla ve sevgiyle selamlıyorum. Ahmet Piriştina o ihaleyi gerçekleştirmiş. Rahmetle anıyorum bir kez daha. Hiç kuşku duymuyorum, Sayın Burhan Özfatura da üzerine düşeni yapmıştır.” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmir-metrosu-2-etabinin-temeli-atildi_27986.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!