Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir Renklenecek

Kentin tüm binalarının dış cepheleri boyanacak. Büyükşehir Belediyesi, DYO'nun verdiği "Boyanın katalog fiyatından yüzde 40 indirim" teklifini

Yeni Asır
İzmir Renklenecek

b>Kentin tüm binalarının dış cepheleri boyanacak. Büyükşehir Belediyesi, DYO'nun verdiği "Boyanın katalog fiyatından yüzde 40 indirim" teklifini değerlendiriyor...

Konak Belediyesi'nin ilçe sınırlarındaki binaların dış cephelerinin boyanmasıyla ilgili başlattığı kampanya İzmir geneline yayılacak.
Büyükşehir Belediyesi ile DYO arasında imzalanması gündeme gelen anlaşma uyarınca DYO, İstanbul ve Bursa'daki gibi kampanyaya katılıp apartmanlarının dış cephesini boyatmak isteyen vatandaşlara boyayı katalog fiyatından yüzde 40 daha ucuza verecek.

Başkanla görüştüler
Geçtiğimiz hafta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina'yı ziyaret eden DYO yetkililerinin yaptığı teklif Büyükşehir Belediyesince inceleniyor. Büyükşehir Belediyesi'nin olumlu bakması halinde DYO ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanacak olan protokol uyarınca apartmanlarının dış cephelerini boyatacak vatandaşlara DYO ürünleri katalog fiyatından yüzde 40 daha ucuza verilecek. Projede öncelik ana cadde ve bulvarlardan başlayıp şehrin iç kesimlerine doğru yayılacak.

Değerlendiriyoruz
DYO yetkililerinin teklif getirdiklerini belirten Başkan Piriştina "Şehrin değişik kesimlerindeki kamu kurum ve kuruluşlarının binalarının ve 300'e yakın eğitim kurumuyla sosyal hizmet kurumunun dış cephelerinin bakımı boyama işini kendi imkanlarımızla yapmıştık. Konak Belediyesi de geçtiğimiz günlerde kampanya başlatarak bu çalışmanın startını kendi bölgesinde zaten vermişti. Şimdi DYO yetkililerinden bu uygulamanın tüm şehre yayılmasına ilişkin bir teklif geldi. İnceliyoruz" dedi.
Yaşar Holding Boya ve Kimya Grubu Başkanı Ahmet Yiğitbaşı da İstanbul ve Bursa Büyükşehir Belediyeleri şemsiyesi altında başlattıkları kampanyaya İzmir'i de dahil etmek için girişimlerde bulunduklarını söyledi.

Konak'ta 858 konuta uyarı
Konak Belediyesince geçtiğimiz aylarda başlatılan kampanya kapsamında Hatay, Alsancak, Kahramanlar ve çevresinde yapılan kontrollerde 4230 yapı denetlendi. Denetlenen binalardan 858'ine binaların dış cephelerinin boyatılması konusunda tebligat yapıldı.

YÖNETMELİK NE DİYOR?
İmar Yönetmeliği 64. madde C bendi: Kentin mevcut ve yapılacak yapılarının estetiği ile ilgili kurallar getirmeye, çevre özelliklerine göre yapılar arası uyum sağlamaya, kente yakışır bir görünüm elde etmek amacıyla dış cephe boya ve kaplamalarını, bahçe duvarlarını, pergule ve benzeri kullanım şekillerini, çatı malzeme ve renklerini, çatı üzerinde kurulan tesislerin görünümlerinin düzenlenmesini İzmir Büyükşehir Belediyesi ilgili belediyesinin görüşünü alarak belirlemeye yetkilidir."
http://www.yapi.com.tr/haberler/izmir-renklenecek_4449.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!