Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir Yeni Kent Merkezi Nazım İmar Planına Yapılan İtirazlar Reddedildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Ahmet Piriştina’nın başkanlığında toplandı. Toplantıda Yeni Kent Merkezi Nazım İmar Planı’na ilişkin i

Zamanb>İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Ahmet Piriştina’nın başkanlığında toplandı.

Toplantıda Yeni Kent Merkezi Nazım İmar Planı’na ilişkin itirazlar karara bağlandı. Belediyenin hazırladığı ve Alsancak Limanı’nın gerisinden başlayıp Turan bölgesine kadar olan bölümü kapsayan 550 hektarlık alanla ilgili 1/5000’lik Yeni Kent Merkezi Nazım İmar Planı’na ilişkin yapılan 26 itiraz, Bayındırlık ve Hukuk komisyonlarının görüşü doğrultusunda oybirliğiyle reddedildi.

Plana bütün itirazların 18. madde düzenlemesi, kullanım kararı ve yapı yoğunluğu ile liman konusuna ilişkin yapıldığını belirten Bayındır ve Hukuk Komisyonu Başkanı Ertuğrul Aksoydan, “Bu üç maddenin dışında başka itiraz bulunmuyor. Komisyon, bu itirazları reddetti.” dedi. Proje hazırlanırken genel ilkelere aykırı karar aldıklarını baştan söylediklerinin altını çizen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina ise, “Bu bizim genel anlaşımıza aykırı olmuştu. Burada mağduriyet diye bir şey yok. Ticari olarak bakıldığında rant elde edilecek. Onun için parsel sahibi insanlar daha geniş alan istiyor. Biz meclis olarak burada neyin doğru olduğuna karar veriyoruz. İnsanlar itiraz haklarını kullanmış, bu da gayet normaldir.” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmir-yeni-kent-merkezi-nazim-imar-planina-yapilan-itirazlar-reddedildi_7762.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!