Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İzmir’de Devam Eden Projeler Vekillere Tanıtıldı

İzmir Valisi Alaaddin Yüksel, İzmir’de devam eden proje sayısının 1.212, bu projelerin toplam bedellerinin ise 8.5 katrilyon lira olduğunu söyledi.

Ticaretb>İzmir Valisi Alaaddin Yüksel, İzmir’de devam eden proje sayısının 1.212, bu projelerin toplam bedellerinin ise 8.5 katrilyon lira olduğunu söyledi.

İzmir Milletvekilleri Kamu Yatırımları Bilgilendirme Toplantısı Balçova Termal Otel Kardelen Salonu’nda yapıldı. Devlet Bakanı Mehmet Aydın, İzmir milletvekilleri, rektörler, yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının il ve bölge müdürleri, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yusuf Ali Karaman, ilçe belediye başkanları, mesleki kuruluşların yöneticileri, CHP ve AK Parti il başkanlarının da katıldığı toplantının açılışında konuşan Vali Yüksel, İzmir’de devam eden projeler ve ilin genel durumu hakkında bilgi verdi. Vali Yüksel, İzmir’i 21. yüzyılda konuşturacak proje ve yatırımları gerçekleştirmek istediklerini, projelerin zamanında bitirilmesine ve amacına uygun kullanılmasına özen gösterdiklerini belirterek, il genelindeki proje sayısının 1212, bu projelerin yatırım bedelinin 8.5 katrilyon lira olduğunu bildirdi.

İzmir’in en büyük sorunlarının başında göçün geldiğini belirten Yüksel, İzmir’in 2000 yılı nüfus sayımının 3 milyon 370 bin 866 olarak gerçekleştiğini bildirdi.

Vali Yüksel, İzmir’de 2.114 okul, 15 bin derslik bulunduğunu, 600 bin öğrencinin eğitim gördüğünü bildirdi. Alaaddin Yüksel, İzmir’deki hastane sayısının 46, sağlık ocağı sayısının 232, sağlık evi sayısının 212 olduğunu Bayındır, Aliağa, Menemen, Bergama, Kiraz, Buca ve Dikili devlet hastanelerinin 2003’te mutlaka bitirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Yüksel, Alsancak Limanı’nın İzmir için olduğu kadar Türkiye için de çok önemli olduğunu, bu limanın kaldırılmasıyla ilgili tartışmalara bir son verilmesi gerektiğini, Çandarlı Limanı’nın Alsancak Limanı’na bir alternatif olmadığını ifade etti.

Köylerde yaşam kalitesinin yükseltilmesi amacıyla önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Vali Yüksel, kanalizasyon çalışmaları ve köy meydanı düzenleme çalışmalarının 2005’e kadar bitirilmesinin planlandığı sözlerine ekledi.

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti. Toplantının sonunda Devlet Bakanı Aydın’ın bir değerlendirme konuşması yapacağı öğrenildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmirde-devam-eden-projeler-vekillere-tanitildi_2851.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!