Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir’e Yeni Otel ve Alışveriş Merkezi

Küçükbay Yağ ve Deterjan Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, İzmir’e yeni bir alışveriş merkezi ve otel kazandırmak için çalışmaları

NTV-MSNBCb>Küçükbay Yağ ve Deterjan Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, İzmir’e yeni bir alışveriş merkezi ve otel kazandırmak için çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Küçükbay, Pasaport semtinde bulunan tütün depolarının birinde alışveriş merkezi yatırımı yaptıklarını belirterek, “İki depodan birinde yapılacak Orkide Alışveriş Merkezi’nin inşaatı sürüyor. Gelecek yıl alışveriş merkezimizi hizmete açacağız” dedi.

Denize yakın olan tütün deposu için bir Japon grubuyla görüştüklerini, burada kendi sermayeleriyle otel, iş merkezi ve konutların bulunduğu “residance” tarzı bir bina oluşturmayı planladıklarını kaydeden Küçükbay, şöyle konuştu:
“Ancak Japonya’daki yağ fuarında görüştüğümüz bir Japon grubundan değişik bir teklif aldık. Bu grup, daha önce Türkiye’de disneyland benzeri bir yatırım yapmak için yetkililerden Antalya’da uygun bir arazi istemiş. Ancak yer gösterilmediği gibi ilgilenen de olmamış, vazgeçmişler. Şimdi yeni bir proje sundular. İstanbul, İzmir ve Antalya’da yapacakları Japon kültürüne uygun otellere Japon turistleri getirmeyi planlıyorlar. Bizim residance olarak değerlendirmeyi planladığımız binayı 25 milyon dolarlık bir yatırım ve yap-işlet-devret modeliyle bir Japon oteli şeklinde yapmayı teklif ettiler. Görüşmelerimiz halen sürüyor.”

BELEDİYEDEN ONAY BEKLENİYOR
Küçükbay, 35 katlı olarak projelenen söz konusu bina için tüm izinlerin alındığını, Konak Belediye meclisinden de izin çıktığını ancak, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina’nın halen onay vermediğini söyledi. Kendilerine, bekletilme gerekçesinin belirtilmediğini ve konuyla ilgili Piriştina’dan randevu da alamadıklarını ileri süren Küçükbay, şöyle devam etti:
“Yasalara aykırı hiçbir durumu olmayan projenin onayının geciktirilmesi önümüzü tıkıyor. İzmir’de yeni bir Konak Pier olayı istemiyoruz. İzin gelmezse yabancı yatırım ve turist çekecek, istihdam yaratacak bu projeyi iptal ederiz. Hevesimiz kırılırsa yatırım yapmayız. İzmir’in gelişiminin önü tıkanmamalıdır.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmire-yeni-otel-ve-alisveris-merkezi_7754.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!