Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İzmirli Mobilyacılar Yunanistan’ı Üs Yapıyor

İzmirli mobilyacılar Yunanistan’dan sonra Almanya, Hollanda ve Fransa’da da show room açacak. İzmir Mobilyacılar Odası ve İzmir Mobilyacıla

Ticaret Gazetesib>İzmirli mobilyacılar Yunanistan’dan sonra Almanya, Hollanda ve Fransa’da da show room açacak.

İzmir Mobilyacılar Odası ve İzmir Mobilyacılar A.Ş. (İZMAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kara, yaptığı açıklamada, mobilya sektörünün krizden çok çabuk etkilenen bir sektör olduğunu belirterek, krizin kendilerine ihracat yapmayı öğrettiğini söyledi.

İzmir’deki 125 mobilyacının Yunanistan’a ihracat yaptığını, bunu geliştirmek için burada bir show room açtıklarını anlatan İZMAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kara, şunları kaydetti:

“Yabancı alıcılara daha kolay ulaşmayı amaçladığımız için Yunanistan’da İzmirli mobilyacılar olarak show room açtık. Bunu Almanya, Hollanda ve Fransa’da gelecek yıl açacağımız show room’lar izleyecek. Yabancı alıcının İzmir’e gelip mal alması kolay değil. Onun için ürünlerimizi onların kolayca ulaşabileceği yere götürme kararı aldık. Yunanistan bizim ihracat üssümüz olacak. Bu ülkeden diğerlerine daha kolay açılacağımızı düşünüyoruz.”

İhracatta yeni pazarlar elde etmek için uluslararası fuarlara katılmanın önemine değinen Kara, 2003 yılında Paris ve İtalya’da düzenlenecek mobilya fuarlarına İzmirli mobilyacılar olarak katılacaklarını söyledi. Yıl sonunda İzmir’den yapılan mobilya ihracatının 10 milyon dolara ulaşacağını, gelecek yılki ihracat hedefinin ise 50 milyon dolar olduğunu dile getiren Kara, “Show room’larımız ve yabancı fuar katılımlarımız sayesinde ihracatımızı daha da arttıracağımıza inanıyoruz. Dünyada mobilya sektöründe İtalya önde ama onların ürünleri fabrikasyon. Bizimkiler ise el emeği, göz nuru. Dış satımda iddialıyız” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmirli-mobilyacilar-yunanistani-us-yapiyor_2335.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!