Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İzmit'in Geçmişi Sanal Müzede

Etnografya Müzesi bile bulunmayan İzmit bundan böyle Elektronik Kent Müzesi ile tanıtılacak. İzmit'teki Saraybahçe Belediyesi'nce yaptırılan Dolphin Kültür Merkezi'ndeki Elektronik Kent Müzesi 450 metrekarelik alan üzerinde bulunuyor.

Vatan Gazetesiarın açılacak `Elektronik Kent Müzesi'nde bilgi kioksaları ile Türkçe- İngilizce anlatımların 6 farklı digital ekranda yapıldığı müzede, kentin tarihi, ekonomisi, sosyal ve kültürel yaşamı hakkında bilgiler verildi.

Etnografya Müzesi bile bulunmayan İzmit bundan böyle Elektronik Kent Müzesi ile tanıtılacak. İzmit'teki Saraybahçe Belediyesi'nce yaptırılan Dolphin Kültür Merkezi'ndeki Elektronik Kent Müzesi 450 metrekarelik alan üzerinde bulunuyor. Ayrıca 1 milyon 350 bin ölçekli İzmit maketinin de yer aldığı müzede, kentin sembolü olmuş tarihi yapılar ile sosyal yaşantıya şekil veren unsurların temsili maketleri de bulunuyor.

Elektronik Kent Müzesi'nde İzmit'te yaşayan eski medeniyetler ile bugüne kadar gelen kültürlerin anlatıldığı belirten Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice şunları söyledi:

"İzmit'te eski medeniyetlerin bugüne kadar yaşadıkları ortamları görmek mümkün. Kentin tarihi; sosyal ve kültürel yaşamı, ekonomisi ile ilgili görsel bilgiler veriliyor. Ayrıca İzmit'te yaşayan bir çok insanın da buradan öğreneceği önemli bilgiler var. Elektronik Kent Müzesi kentin tanıtımı açısından büyük önem taşıyor."

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmitin-gecmisi-sanal-muzede_49580.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!