Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzocam'dan Rusya'da Paketleme Fabrikası

İzocam'dan Rusya'da Paketleme Fabrikası

Dünya Gazetesioç Holding şirketlerinden birisi olan İzocam, Rusya'da 3.5 milyon dolara paketleme fabrikası kuracak. Arçelik'in Rusya'da fabrika kurmasının ardından yatırım kararı alan İzocam, 2006'da üretime geçecek.

Tesiste Arçelik ürünlerinin paketleneceğini belirten Koç Holding Dayanıklı Tüketim ve İnşaat Grubu Başkanı Dr. Bülent Bulgurlu, İzocam'ın Koç Holding bünyesindeki dayanaklı tüketim ürünlerinin yüzde 50'sini paketlediğini söyledi. İzocam'ın, Arçelik'in buzdolabı fabrikası nedeniyle daha önce de Romanya pazarına yerleştiğini belirten Bulgurlu, Arçelik'in Rusya'nın Vladimir bölgesinde 58 milyon Euro ile çamaşır ve buzdolabı fabrikası yatırımını hatırlattı. Bulgurlu şunları söyledi: "Holdingin ürettiği dayanıklı tüketim ürünlerinin yüzde 50'den fazlasını İzocam paketliyor. Daha öncede Romanya'da üretime başlayan Arçelik'in buzdolabı fabrikası ürünlerine paketleme hizmeti veren İzocam bu ülkede fabrika yatırımı yaptı. Benzer bir tesisi şimdi Rusya'da kuruyoruz. Bu yatırımımızın 3.5 milyon dolar olmasını planlıyoruz. Arçelik'in bu pazarda hizmete girmesiyle beraber İzocam'ın faaliyetleri aynı tesis içinde başlayacak."

Arçelik'te hedef 3 milyar Euro ciro
Dayanıklı tüketim ve inşaat grubunun Koç Holding cirosunun yüzde 35'inden fazlasını sağladığını belirten Bulgurlu "Holding için dayanıklı tüketim en büyük ciroyu sağlayan grup. Bunun için de Arçelik 'amiral' gemidir. Arçelik bu yıl 3 milyar Euro, Beko Elektronik ise 1.3 milyar Euro ciro hedefliyor" dedi.

Beyaz eşya pazarının devamlı büyüme ihtiyacını doğuran bir sektör olduğunu belirten Bulgurlu ileriye dönük yeni yatırımların gündeme geleceğini belirterek "Büyüdüğünüz zaman maliyetlerinizi daha aşağıya çekebiliyor, topluma daha iyi hizmet verebiliyorsunuz. Küreselleşmiş ekonomi ve küçülen dünyada bölgesel yerlerde bulunmanın getirdiği avantajlar var. Bu nedenle Romanya ve Rusya'da fabrikalar kurduk. İleriye dönük ihtiyaçlar doğrultusunda yeni yatırımlar gündeme gelecektir" diye konuştu.

Demirdöküm üretimini artırıyor
Çinde kurulan Demirdöküm fabrikasında 4 ayrı ürünün üretimine başladıklarını belirten Bulgurlu, "Mevcut fabrikayı geliştirip ürün sayısını artırıyoruz. Yağlı radyatör üretimiyle başladık, daha sonra su ısıtıcıları ve banyo pan'ları devreye girdi. Şimdi de ısıtıcı pan'lar üretiliyor. Böylelikle ürün sayısı 4'e çıkt. Büyümeyi aynı şirket içinde için planlıyoruz. Çin enteresan ve yakından takip ettiğimiz bir ülke. Holdingin Çin'de bir şirketi var. Fırsatlar değerlendirilecektir" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izocamdan-rusyada-paketleme-fabrikasi_30655.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!