Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İZODER, "Türkiye Çevre Dostu Binalar Konseyi Derneği"nin Kurucu Üyesi Oldu

“Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği" (İZODER), bina sektörünün doğaya dost yönde teşkilatlanmasını amaçlayan Türkiye Çevre Dostu Binalar Konseyi Derneği’nin kurucu üyeleri arasında yer aldı.

yapi.com.tr
İZODER, "Türkiye Çevre Dostu Binalar Konseyi Derneği"nin Kurucu Üyesi Oldu

Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği" (İZODER), bina sektörünün doğaya dost yönde teşkilatlanmasını amaçlayan Türkiye Çevre Dostu Binalar Konseyi Derneği’nin kurucu üyeleri arasında yer aldı. Bu çerçevede İZODER, dünyada çevre dostu binalarla ilgili yapılan çalışmaları takip ederek ülkemize aktarmayı, Türkiye’ye özgün çalışmaları tetiklemeyi teşvik eden Türkiye Çevre Dostu Binalar Konseyi Derneği’ne, başta enerji verimliliği alanında olmak üzere birçok konuda destek verecek.

Yalıtım bilincinin olmaması nedeniyle ülkemizin yıllık maddi kaybının 7 milyar doları aştığını belirten İZODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Arıman, giderek artan enerji kullanımı talebini karşılamak için; azalan enerji kaynaklarının üretim, dağıtım ve kullanım birim fiyatlarının da her geçen gün bunlara paralel olarak arttığını vurguladı.

Ülkemizin güncel sorunlarından biri olan "yalıtım" konusunda kamuoyunu bilinçlendirmeyi amaç edinen İZODER Başkan Yardımcısı Arıman, İZODER’in Türkiye Çevre Dostu Binalar Konseyi Derneği’nde kurucu üye olarak yer almasını şöyle açıkladı:“Bilindiği üzere, tüm dünyada enerji kaynaklarının sınırlı olması veya bu kaynakların kullanımından doğan bazı olumsuz etkiler, “enerji verimliliği” kavramını sürekli gündeme taşımakta ve ülke ekonomilerinin en önemli başlıklarından biri haline getirmektedir.

İZODER olarak yürüttüğümüz Türkiye'nin yalıtım konusundaki tek sosyal sorumluluk kampanyası olan Yalıtım Yatırımdır Kampanyası'na, bu çerçevede tüm kişi ve kurumların destek vermesini temenni ediyoruz. Bu sebepledir ki, Türkiye Çevre Dostu Binalar Konseyi Derneği’ni de benzer çalışmalarından dolayı İZODER olarak destekliyoruz.”

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/izoder-turkiye-cevre-dostu-binalar-konseyi-derneginin-kurucu-uyesi-oldu_60282.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!