Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kabe Manzaralı Zemzem Çok Tuttu Sıra Medine’de

Kuveytli Mas International, Kabe manzaralı devre mülklerden sonra Hz. Muhammed’in Medine’de mezarının bulunduğu Mescid-i Nebeviye’nin 150 metre yakınına 560 daireli rezidans yapacak.

Vatan Gazetesi/Kerim ÜLKER
1


img src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\haber\56359.jpg" align="right" hspace=5 vspace=5>Kuveytli Mas International, Kabe manzaralı devre mülklerden sonra Hz. Muhammed’in Medine’de mezarının bulunduğu Mescid-i Nebeviye’nin 150 metre yakınına 560 daireli rezidans yapacak. Projenin maketini gören 100 Türk, haftalığı 2 bin 500 ile 200 bin dolar arasında değişen rezidanstan lüks devre mülk aldı.

İki yıl önce Suudi Arabistan’da inşa edilen Zemzem Towers’a gelen büyük talep, yeni projelerin önünü açtı. Zemzem Towers’ın yaratıcısı Kuveytli Mas International, Kabe manzaralı devre mülklerden sonra şimdi de Hz. Muhammed’in Medine’deki mezarının bulunduğu Mescid-i Nebeviye’nin 150 metre yakınına Dar Al-Qeablah isimli, devre mülk sistemiyle çalışacak 560 daireli rezidans yapacak.

2009’da hizmete girecek olan devre mülkler daha şimdiden kapış kapış alındı. Projenin sadece maketini gören 100 Türk, haftalığı 2 bin 446 dolardan başlayan ve 200 bin dolara kadar çıkan lüks devre mülklerden aldı.

Yeni projelerinin ilgi odağı olduğunu belirten Mas International Türkiye Genel Müdürü Fatih Ergüven, “Her yıl 1 hafta kullanılmak üzere 21 yıl, 5 yıldızlı otel hizmeti verdiğimiz bu proje yoğun ilgi görüyor. 2 bin 446 dolardan başlayan dairelere Türk müşteriler akın etti. Kabe manzaralı Zemzem Towers’ta devre mülk alan 100’e yakın müşterimiz burada da daha piyasaya sunulmadan devre mülklerini aldı” dedi.

Devre mülkleri yılın 49 farklı döneminde 27 bin müşterinin kullanabileceğini kaydeden Ergüven, bu rakamın yüzde 20’sini, yani 5-6 binini Türkler’in oluşturacağını da söyledi.

Kabe’ye yakın proje yolda

Mas International’ın ilklere imza attığını kaydeden Fatih Ergüven, “4 ay sonra tamamlanacak bir projemiz daha var. Bu projede Kabe’ye olan 100 metrelik mesafe kısalacak. Mekke’de ulaşım ve barınma sorunu oldukça fazla. Biz de Kabe’yi daha da yakınlaştıracağız ve mesafe yaklaşık 50-70 metreye inecek. Zemzem Towers kadar olmasa da yüksek bir yapı olacak ve yine 5 yıldızlı otel hizmeti verilecek” dedi.


Hilton’dan daha ucuzuz

Mekke’deki Kabe manzaralı devre mülklerin sanıldığı gibi sadece A plus müşteri ve zenginlere yönelik olmadığını belirten Fatih Ergüven, “Şu anda en ucuz umre ve hac ziyaretlerini tertipleyen Diyanet İşleri Başkanlığı Organizasyonu bile Hilton Mekke’de bir haftalık odaya bin 990 euro ödüyor. Bizde daha ucuz” diye konuştu.

3 milyon dolarlık kral dairesi var

Medİne’dekİ Dar Al-Qeablah devre mülklerin fiyatları, Mekke Zemzem Towers gibi 21 yıl boyunca sabit kalıyor. Her yıl 1 hafta kullanılan devre mülklerin fiyatı 2 bin 446 dolardan başlıyor. Fiyat dönemlere ve daire tipine göre değişiyor. Örneğin umrede emirlik daireleri 7 bin 766 dolar olurken, hac döneminde bu rakam 200 bin dolara çıkıyor. Devre mülklerden bütün bir yıl boyunca faydalanmak isteyen müşteriler de bulunuyor. Hatta kral dairesi için 2.5-3 milyon doları gözden çıkaran zengiler bile var. Fatih Ergüven, milyon dolarlık kral daireleri ile ilgilenenler arasında Türkler’in de yer aldığını, özellikle de büyük şirketlerin ilgilendiğini sözlerine ekliyor.

3 milyon dolarlık kral dairesi var

Medine’deki Dar Al-Qeablah devre mülklerin fiyatları, Mekke Zemzem Towers gibi 21 yıl boyunca sabit kalıyor. Her yıl 1 hafta kullanılan devre mülklerin fiyatı 2 bin 446 dolardan başlıyor. Fiyat dönemlere ve daire tipine göre değişiyor. Örneğin umrede emirlik daireleri 7 bin 766 dolar olurken, hac döneminde bu rakam 200 bin dolara çıkıyor. Devre mülklerden bütün bir yıl boyunca faydalanmak isteyen müşteriler de bulunuyor. Hatta kral dairesi için 2.5-3 milyon doları gözden çıkaran zengiler bile var. Fatih Ergüven, milyon dolarlık kral daireleri ile ilgilenenler arasında Türkler’in de yer aldığını, özellikle de büyük şirketlerin ilgilendiğini sözlerine ekliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kabe-manzarali-zemzem-cok-tuttu-sira-medinede_56359.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • devremulklerle ılgılenıyorum barış mah.hayırlı dostlar sitesi 87 ulker eczanesi gebze adresıne tanıtım evraklarını yollar mısınız? tulay.ozkan16@hotmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!