Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kadıköy Kuş Heykelleriyle Donatıldı

Kadıköy Belediyesi, ilçe sınırını komşularından ayıran mavi yazılı tabelaları kaldırdı ve yerine heykeller koydu. Heykellerin figürlerini ise, "kuş

Hürriyet
Kadıköy Kuş Heykelleriyle Donatıldı

b>Kadıköy Belediyesi, ilçe sınırını komşularından ayıran mavi yazılı tabelaları kaldırdı ve yerine heykeller koydu. Heykellerin figürlerini ise, "kuş"lar oluşturdu.

Kadıköy Belediyesi, ilçe sınırlarını, komşularından ayırdedebilmek amacıyla, yeni bir uygulama başlattı. "Kadıköydesiniz - Kadıköydeydiniz" adı verilen uygulamanın ilk adımı ise, "Kent İmgeleri" başlığı altında duyuruldu.

Komşu ilçelerden gelen yurttaşları, "başka bir atmosfer"e sokmayı amaçladıklarını belirten Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, "Örneğin Üsküdar'dan ya da Maltepe'den ilçemize gelen bir yurttaşımız, Kadıköy'e girdiğini anlayacak. Böylece, ilçemiz bir adım daha öne çıkmış olacak" dedi.

Kent girişlerine heykel koyma anlayışının gelişmiş ülkelerde yoğun bir şekilde uygulandığını da belirten Öztürk, çalışmanın Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliği ve heykeltıraş Ziyatin Nuriev'le birlikte gerçekleştirildiğini kaydetti.

Kadıköy imgesi olarak tasarlanan "kuş heykeli"nin kentin sekiz noktasına konulduğunu da anlatan Kadıköy Belediye Başkanı selami Öztürk, "Artık İstanbullular Kadıköy'e girerken "KADIKÖYDESİNİZ" yazılı heykellerle karşılanıp, "KADIKÖYDEYDİNİZ" sözleriyle uğurlanacak" dedi.

Kent İmgeleri adı verilen heykellerin ilkini Koşuyolu'na koyduran Öztürk, Türkiye'de kentçilik alanında yeni bir uygulamayı da başlattıklarını da sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kadikoy-kus-heykelleriyle-donatildi_9661.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!