Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Kalamış"ın Yeni İmar Planına İtirazlar Reddedildi

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı Koruma Amaçlı İmar Planı'na askı sürecinde yapılan itirazları reddetti.

yapi.com.tr
"Kalamış"ın Yeni İmar Planına İtirazlar Reddedildi

ANKA'nın haberine göre, Derince Limanı imar planına askı sürecinde yapılan itirazlardan Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü ve Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından talep edilen bazı hususları kabul eden ÖYK, diğer itirazların reddine karar verdi.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın ÖYK Kararları ile ilgili tebliğleri Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre ÖYK, Kocaeli'nin Derince İlçesi Deniz Mahallesi Derince Limanı alanına yeni yapılacak dolgu alanı da dahil olmak üzere "liman alanı; tcdd alanı, park alanı, otopark ve yol" fonksiyonunu öneren 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliğine askı sürecinde yapılan itirazlardan; T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü ve Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından talep edilen bazı hususların kabul edildi. ÖYK diğer itirazların reddine karar verdi. Askı sürecinde yapılan itirazların değerlendirilmesi sonucu kabul edilen itirazlara göre yeniden düzenlenen Derince Liman Alanı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliğinin onaylandı. Bilgi ve gereği için Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Derince Belediye Başkanlığı'na kararın gönderilmesine karar verildi.

Fenerbahçe-Kalamış Limanı koruma amaçlı imar planı

ÖYK, İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, Zühtüpaşa Mahallesi sınırları içinde; Kalamış-Fener Caddesi mevkiinde bulunan Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı alanını da kapsayan özelleştirme kapsam ve programındaki Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş.'ye ait parsel ve devletin hüküm ve tasarrufu altındaki alanlardan oluşan toplam 436 bin 263,58 metrekarelik alana (deniz yüzeyi alanı da dahil) "yat limanı alanı; çatı dahil olmak üzere hmax" ve "balıkçı barınağı alanı" kararı getirilmesine ilişkin Kurul'un 3 Mayıs 2013 tarihli kararı ile onaylanan 1/5000 ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planına askı sürecinde yapılan itirazların reddine karar verdi. Karar, bilgi ve gereği için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Kadıköy Belediye Başkanlığına gönderilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kalamisin-yeni-imar-planina-itirazlar-reddedildi_115515.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-1K

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!