Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kale Grubu 48 Yaşında

Kale Grubu 48 Yaşında

yapi.com.tranakkale Seramik, Kalebodur, Kalekim, Kaleterasit, RocaKale, Kaledekor, Kalekalıp gibi kendi alanında öncü pek çok markayı barındıran Kale Grubu, 48. Kuruluş yıldönümünü gelenekselleşen "Seramik Bayramı" ile kutluyor.

48.yıl Seramik Bayramı 26-27 Temmuz 2005 tarihlerinde, Kaleseramik Fabrikaları'nın yer aldığı Çanakkale'nin Çan ilçesinde gerçekleştiriliyor. Seramik Bayramı törenine Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç ve 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in yanı sıra Bakanlar ile çok sayıda yerli ve yabancı davetli katılıyor.

48.yıl Seramik Bayramı törenlerinde, Kaleseramik tarafından Kale Sinterfleks Fabrikası, Kalefrit 9.Frit Fabrikası, Kalebodur 4.5. ve 6. Fabrikaları modernizasyon yatırımlarının açılışı ile geçen yıl temeli atılan Zeynep Bodur Okyay Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi de hizmete açılıyor.

Açılış törenlerinin yanı sıra, çalışanların ve bölgedeki çocukların sünnet törenlerinin de yapılacağı 48.yıl Seramik Bayramı törenlerinde, çeşitli sergiler, ödüllü spor karşılaşmaları ve konserler düzenleniyor.

SERAMİK SEKTÖRÜNDE DEVRİM: KALE SİNTERFLEKS
Bu yıl açılışı yapılacak yeni yatırımlardan biri olan Kale Sinterfleks Seramik Fabrikası dünyada ilk kez Kaleseramik tarafından kuruluyor. Kale Sinterfleks Seramik 1mx3m x3000 mm'lik boyutuyla ve teknik özellikleri ile sektöründe devrim yaratacak bir ürün.

Esnek ve hafif olan bu seramik plakalar, ses ve ısı izolasyonu da sağlayan panel haline getirilerek komple bina yapımında, binanın çeşitli alanlarında ve mobilya üretiminde de kullanılabilecek.

Uygulama ve kullanım alanları ile ilgili araştırma-geliştirme çalışmaları üniversiteler ve yurt dışı uzmanlarla birlikte sürdürülen ürün eylül ayında piyasaya sunulacak.

Kale Sinterfleks Fabrikası, 3600 m2/gün kapasite ile yılda 1,5 milyon m2 üretim gerçekleştirecek.

YENİ YATIRIMLARIN DEĞERİ: 30 MİLYON USD
Frit Fabrikası 9 No'lu Kontinü Frit Fırın
18 ton/gün kapasite ile frit üretimi gerçekleştirilip, mevcut fırınların geliştirilmesiyle tasarlanmış olan fırında, önemli oranda enerji ve bakım masrafları tasarrufu ile verimlilik artışı sağlanacak.

4,5,6. Yer Karosu Fabrikası Modernizasyon Yatırımı
Klasik stoklu sistemde çalışmakta olan bu fabrika, yapılan yatırım ile kontinü sisteme dönüştürüldü. Bunun sonucunda kalite artışı, enerji tasarrufu ve önemli oranda verimlilik artışı ile kişi başına üretimde yaklaşık % 20 artış sağlanmış olacak.

7. Duvar Karosu Fabrikası ve Granit Fabrikası Pres Yatırımları
Bu yatırımla toplam 4 adet yeni pres ve bunlara ait 3 adet dikey kurutucu yatırımı gerçekleştirilerek, yeni preslerle üretim artışı, daha büyük ebatlarda karo üretimi imkanı ve verimlilik artışı elde edilecek.

Yatırımların toplam tutarı 30.000.000-USD'dir.

ZEYNEP BODUR OKYAY ZİHİNSEL ENGELLİLER REHABİLİTASYON MERKEZİ

01 Ağustos 2004 yılında inşaatına başlanan Rehabilitasyon Merkezi bir yılda tamamlandı. Proje alanı 6900 m2, kapalı alanı 3300 m2 olan merkez, 2.250.000 YTL'ye mal oldu.

Gündüz öğrenimi dahil 120 öğrenci kapasiteli, 6 atölyeli, 3 grup - 7 bireysel eğitim odalı, 78 değişik hizmet özellikli olan Rehabilitasyon Merkezi, aynı anda 48 yatılı özürlü bireye hizmet verebilecek düzeyde tasarlandı. Merkezden her yaştaki özürlüler, zihinsel, bedensel ve birden fazla özrü bulunan tüm bireyler faydalanabilecek. Merkezde erken gelişim rehabilitasyon programından iş-uğraşı programına, mesleki rehabilitasyon programından aile danışmanlığına kadar bir çok program uygulanacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kale-grubu-48-yasinda_30354.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!