Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kale Grubu 49 Yaşında

Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kalekim, Kaleterasit, RocaKale, Kaledekor, Kalekalıp gibi kendi alanında öncü pek çok markayı barındıran Kale Grubu, 49. Kuruluş yıldönümünü gelenekselleşen "Seramik Bayramı" ile kutladı.

yapi.com.tr
Kale Grubu 49 Yaşında

anakkale Seramik, Kalebodur, Kalekim, Kaleterasit, RocaKale, Kaledekor, Kalekalıp gibi kendi alanında öncü pek çok markayı barındıran Kale Grubu, 49. Kuruluş yıldönümünü gelenekselleşen "Seramik Bayramı" ile kutladı.

Kaleseramik Fabrikaları'nın kurulu bulunduğu Çanakkale'nin Çan ilçesinde gerçekleştirilen Seramik Bayramı törenine, 'onur konuğu' olarak davet edilen 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in yanı sıra Ticaret ve Sanayi Bakanı Ali Coşkun, Kale Grubu Kurucu Murahhas Azası İbrahim Bodur, İcra Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Teknik ve Kimya Grubu Başkanı Osman Okyay ile çok sayıda yerli ve yabancı davetli katıldı.

49. Yıl Seramik Bayramı'nda, kutlamaların yanı sıra geçen yıl hizmete giren Kalesinterfleks tesislerinde yeni uygulamalar bölümü, Klinker Fabrikası ilave tesisleri ve Kale Teknik Hizmetler A.Ş'nin yeni tesislerinin açılışı gerçekleştirilirken, Kaleserafroam Fabrikası ile Yer Karosu 3. Fabrikanın modernizasyonunun temel atma törenleri yapıldı.

Kale Gurubu Kurucusu İbrahim Bodur, törende yaptığı konuşmada 49 yıldan bu yana 3 kuşağın özverili çalışmaları sonucu bugünlere geldiklerini belirterek, "Anadolu'da sanayileşme sürecini başarıyla başlattık. Bunu Yozgat'taki yeni tesisle cesaretle devam ettiriyoruz. Yıllardır İstanbul Sanayi Odası'nın açıkladığı ilk 500 şirket arasında ilk 100'e giriyoruz" diye konuştu.

Bodur, yeni yatırımlarla ilgili olarak ise şunları söyledi:

"Seramik izolasyon malzemesi üreteceğimiz Kaleserafoam tesisinin temelini attık. Bu tesisimize 6 milyon YTL yatırım yapacağız. Klinker Fabrikamız'a ise ilave tesis yaptık. Buranın da toplam yatırım bedeli 20 milyon YTL'ye ulaştı. Temelini attığımız 3 Yer Karosu Fabrikamız'ı da yeniliyoruz. Buraya alacağımız son teknoloji yeni makineler için 22 milyon YTL yatırım yapmayı planlıyoruz. Kaleteknik Hizmetleri'ne eklenecek yeni yatırımlarımızın tutarı ise 10 milyon YTL. Seramik levha üretimi yapan Kalesinterflex tesisimizin toplam yatırımı ise yaptığımız yeni uygulama bölümleriyle 15 milyon YTL'ye ulaştı".

http://www.yapi.com.tr/haberler/kale-grubu-49-yasinda_47343.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!