Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kale Grubu'ndan İhracat Atağı

Kale Grubu şirketlerinden olan ve merkezi köyde bulunan ilk sanayi kuruluşu özelliğini taşıyan Kalemaden Endüstriyel Hammaddeler Sanayi ve Ticaret Ano

Akşamale Grubu şirketlerinden olan ve merkezi köyde bulunan ilk sanayi kuruluşu özelliğini taşıyan Kalemaden Endüstriyel Hammaddeler Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, 2003 yılının ilk ihracatını Tunus'a yaptı. Geçen yıl İtalya ve İspanya başta olmak üzere 20'nin üzerinde ülkeye 10 milyon dolarlık ihracat yapan Çanakkale'nin ilçesi Çan'ın Semedeli Köyü'nde kurulu şirket 2003'te bu rakamı aşmayı hedefliyor.

Bu yılın ilk ihracatını Tunus'a yapan şirket 25 kamyona yüklenen çeşitli seramik hammaddelerini törenle yola çıkardı. İhraç edilen ürünlerin İzmir Limanı'ndan Tunus'a gönderileceğini kaydeden Kalemaden Endüstriyel Hammaddeler Şirketi'nin Murahhas Azası ve Genel Müdürü İlhami Tezcan, Kalemaden'in Türkiye'de merkezi köyde bulunan ilk sanayi kuruluşu olduğunu ve ülke genelinde ilk 500 sanayi kuruluşu arasında bulunduğunu belirtti. Şirket sahibi İbrahim Bodur'un şirkete yatırım yapacağını da kaydeden Tezcan, şöyle konuştu:

'Başta İtalya ve İspanya olmak üzere 20'nin üzerindeki ülkeye çeşitli seramik hammaddeleri ihraç ediyoruz. Geçen yıl 10 milyon dolarlık döviz girdisi sağladık.

Yurt dışında seramik sektöründe ünlü birçok şirketin Türkiye temsilciliğini de yapıyoruz. Seramik Hammaddeler Hazırlama ve Zenginleştirme Tesisleri ile laboratuvarları yurt dışından gelen birçok müşteriye güven vermektedir. Türkiye'de hammadde konusunda ilk defa ISO 9001 Kalite Belgesi'ni alan Kalemaden, bu yönüyle de bir dünya şirketi olarak aranan firma haline gelmiştir'

http://www.yapi.com.tr/haberler/kale-grubundan-ihracat-atagi_2896.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!