Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kalekim A.Ş. 30 Bin Ustaya Seminer Veriyor

Yapı kimyasalları sektörünün lider firması Kalekim A.Ş., “Usta Kulübü” kapsamında tüm Türkiye’de düzenlediği seminerler ile seramik ve boya ustalarına ürün eğitimleri veriyor. 28 Mayıs 2007’de başlayan ve 25 binin üzerinde ustanın katıldığı Kalekim Usta Seminerleri kapsamında 86 noktada toplam 164 seminer gerçekleştirildi.

yapi.com.tr
66 Kalekim A.Ş. 30 Bin Ustaya Seminer Veriyor

apı kimyasalları sektörünün lider firması Kalekim A.Ş., “Usta Kulübü” kapsamında tüm Türkiye’de düzenlediği seminerler ile seramik ve boya ustalarına ürün eğitimleri veriyor. 28 Mayıs 2007’de başlayan ve 25 binin üzerinde ustanın katıldığı Kalekim Usta Seminerleri kapsamında 86 noktada toplam 164 seminer gerçekleştirildi. Kalekim A.Ş., ayrıca Kalecolor markası için düzenlenen “Boya Seminerleri” ile de toplam 46 seminer ile 6 bin’den fazla boya ustasına ulaşmayı hedefliyor. Seminerlerde, yeni ürün uygulamalarının yanı sıra ustaların uygulama sırasında karşılaştıkları çeşitli durumların çözümlerine yönelik eğitimler de veriliyor. Boya Seminerleri 6 Kasım 2007 tarihine kadar sürecek.

Kale Grubu şirketlerinden Kalekim A.Ş., 35 bin üyesi bulunan “Usta Kulübü” kapsamında seramik ve boya ustalarına ürün ve uygulama seminerleri veriyor. Kalekim ve Kalecolor markaları için düzenlenen “Kalekim Usta Seminerleri” ve “Kalecolor Boya Seminerleri” ile yaklaşık 30 bin ustaya ulaşılması hedefleniyor. Kalekim A.Ş.’nin seramik yapıştırıcı ve derz dolgu ürünlerinde pazar lideri markası Kalekim, 3 ayda 25 bin’in üzerinde ustaya seminer verirken, Kalecolor ise 1 ayda 2 bin’in üzerinde boya ustasına ulaştı. “Kalekim Usta Kulübü”ne üye ustaların yanı sıra, üye olmayanların da davet edildiği seminerler yoğun ilgi görürken, katılan ustalar yeni ürünler ve en son uygulama teknikleri hakkında edindikleri bilgilerin işlerinde çok yararlı olacağını belirtti.

28 Mayıs 2007 tarihinde başlayan “Kalekim Usta Seminerleri” ile seramik ustalarına yeni ürünlerin uygulamalı anlatımının yanı sıra ustaların sıklıkla karşılaştıkları sorunlara uygun çözümler anlatıldı. Eğitimler sırasında sorulan soruları bilen ustalara ödüller verilirken, tüm katılımcılar Kalekim tarafından isimlerine düzenlenmiş sertifikalarını aldılar. Türkiye çapında 86 noktada gerçekleştirilecek seminerlere 25 bin’in üzerinde seramik ustası katıldı. 31 Ağustos 2007 tarihinde sona eren Usta Seminerleri kapsamında toplam 164 seminer gerçekleştirildi.

Türkiye boya sektörünün öncü kuruluşlarından ve Kalekim A.Ş.’nin 4 markasından biri olan Kalecolor da düzenlediği “Boya Seminerleri” kapsamında tüm Türkiye’deki boya ustaları ile buluşuyor. 9 Temmuz 2007 tarihinde başlayan “Kalecolor Boya Seminerleri” ile bir ayda 2 bin’in üzerinde boya ustasına ulaşan Kalecolor, gerçekleştirilecek 46 seminer ile yaklaşık 6 bin boya ustasına eğitim vermeyi hedefliyor. Yeni ürünlerin yanı sıra ustaların faydalanacağı teorik bilgilerin verildiği seminerlere katılan ustalar, eğitimlerin sonunda katılım sertifikası alıyor. Türkiye çapında toplam 46 noktada gerçekleştirilecek “Kalecolor Boya Seminerleri” 6 Kasım 2007 tarihinde Fethiye’de son bulacak.

35 bin Kalekim Usta Kulübü Üyesi
Türkiye’nin ilk seramik üreticisi ve en önemli kuruluşlarından biri olan Çanakkale Kaleseramik Fabrikaları A.Ş bünyesinde 1966 yılında başlanan seramik yapıştırıcıları üretimiyle birlikte Türkiye’de ki ilk seramik ustası semineri ve usta memnuniyet anketleri de aynı yıllarda yapıldı. 1973 yılında şirketleştirilen seramik yapıştırıcı üretimi Kalekim A.Ş. adıyla faaliyetlerine başladı ve seramik ustaları aynı çatı altında toplanarak Kalekim Usta Kulübü’nün temelleri atıldı.

Her yıl, tüm Türkiye genelinde 250 noktada, Kalekim Usta Kulübü üyeleri ve Geliştirme ve Uyum Kurslarına katılanlara Seramik Kaplama ve Boya-Sıva Eğitim Toplantıları organize edilmektedir. Seramik ustalarına, Boya, Sıva, Mantolama ve İzolasyon ustalarının da katılımı ile Kalekim Usta Kulübü üye sayısı bugün 35 bine ulaşırken, Kalekim A.Ş., üye olan her usta için Ferdi Kaza Sigortası yaptırıyor. Dr. İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı ile bugüne kadar 5 bin 500 ustaya Avrupa Birliği’nin desteğiyle Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı Seramik Yer ve Duvar Karosu kaplamacılığı, Boya-Sıva ve Dıştan Isı Yalıtım alanlarında gerçekleştirilen Geliştirme ve Uyum Kursları, İstanbul Avcılar’da bulunan Kalekim İbrahim Yetimova Usta Eğitim Tesislerinde veriliyor. Bu kursları başarıyla bitiren ustalar, MEB onaylı sertifikalarıyla inşaat sektörüne “Sertifikalı Usta” olarak daha kaliteli hizmet üretiyor.

Kalekim Usta Kulübü üyesi 35 bin usta, Türkiye’nin her yerinden 7 gün 24 saat Usta Kulübü hattını arayarak doktorlardan tıbbi danışma hizmetini alabiliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kalekim-a-s-30-bin-ustaya-seminer-veriyor_55855.html

Read Comment Section
66 Yorum Yorum Yaz
  • sertifika almak istiyorum, diyarbakırda ne zaman semineriniz olacak? YANITLA
  • degerli kalekim kimyavi maddeler san.ve tic a.ş. ben kalekim den cok memnunum. cok kaliteli cok severek işimi yapıyorum ve kalekime guvenim sonsuz. arkama bakmam. su ana kadar kımseden sıkayet duymadım hem ıscılık konusunda hemde kullandıgım malzemede, tesekkurler kalekim. bir de 2011 hediye katologunu nasıl elımıze gecer, ya da 2010 katologundakı hedıye puanları gondersek kabul olur mu? ilgilenirseniz sevinirim, iyi calısmalar. YANITLA
  • ben cami çinilerinde kalekim kullanıyorum mirab minber kürsü harcile çalışmayı şu şekilde yapıyorum çiniye önce kalekim sora harç tekrar az bimiktar kalekimle işliyorum yetkili kalekim uzmanlarının önerilerini almak isterim hakkatan kalekime güveniyorum benim yaşım 47 baba mesleğim cami çini işlerinde daha zevkli çalışiyorum ve kalekim en birinci asistimdir ben usta dostlarıma yayırlı işler diler kalekim ailesine teşekkür ederim YANITLA
  • tüm çalışan emekçi kardeşlerin yeni yılını kutlar başarılarının devamını dilerim. benim sorunum, işini yaptıgım şahıslara almaları gereken malzemeyi yazarak veriyorum, ancak yeni işyeri acan bazı kişiler ellerinde bulunan degişik ürünleri tavsiye ederek pazarlayıp gönderiyor. gelen ürün ile diger ürün arasındaki farkı görmesini bir şekilde anlatıp gösterince taktir alıp seviniyorum. saygılarımla YANITLA
  • malatyadaki seminer tarihini nasıl öğreniriz? birolcelen_44@hotmail.com YANITLA
66 yorumdan 5 tanesi gösteriliyor.  1  |  2  |  3  |  4  |  DEVAMI
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!