Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kamp Armen'in Yeni Mimari Projesi Tamamlandı!

Öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in büyüdüğü yetimhane olarak da bilinen ve tamamen yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı 2015'te Ermeni toplumuna iade edilen Kamp Armen'in yeni mimari projesi tamamlandı.

yapi.com.tr
Kamp Armen'in Yeni Mimari Projesi Tamamlandı!

Kamp Armen’in (Tuzla Ermeni Yetimhanesi) mülkiyetini elinde bulunduran Gedikpaşa Ermeni Protestan Kilisesi ve Mektebi Vakfı Başkanı Kirkor Ağabaloğlu, mimari projenin hazır olduğunu belirterek Tuzla Belediyesi’nin imar planındaki “idari tesis alanı” şerhini kaldırmasının ardından çalışmalara başlayacaklarını aktardı.

Vatan Gazetesi'nin haberine göre, Ağabaloğlu, hükümetin 2015’te Kamp Armen’in iadesi için attığı adımın büyük bir mağduriyeti giderme açısından çok önemli olduğunu ifade ederek “Kamp Armen çok güzel bir kültürel tesis olarak hizmet verecek. Hepimizin yüreğinde yara olan Hrant Dink’in anısı da orada yaşatılacak” dedi. Aynı zamanda Kamp Armen’in arazisinin bir bölümünün de belediyede olduğunu anımsatan Ağabaloğlu, bu konuyla ilgili de adım atılırsa mağduriyetlerinin tamamen ortadan kalkacağını söyledi. Geçmişte yoksul ve yetim Ermeni çocuklarının yuvası olan yaklaşık 70 yıllık yetimhane için vakıf tarafından yeni mimari proje hazırlandı. Buna göre, Kamp Armen, yetimhane özelliğini yitirmeden büyük bir “gençlik ve bilişim merkezi” olarak hizmet verecek. Tüm yıl hizmet verecek Kamp Armen’in toplumun her kesiminden gençlere yönelik bir “tanışma, buluşma, anlama ve bilme” mekanı olması amaçlanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kamp-armenin-yeni-mimari-projesi-tamamlandi_155154.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!