Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kapadokya'daki Tartışmalı Bina Yıkıldı

Kapadokya'da sit alanı içinde, peribacaları arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yaptırılan tartışmalı betonarme bina yıktırıldı.

yapi.com.tr / AA
Kapadokya'daki Tartışmalı Bina Yıkıldı

Kapadokya'da sit alanı içinde, peribacaları arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yaptırılan tartışmalı betonarme bina yıktırıldı.

Avanos Kaymakamı Aylin Kırcı Duman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Zelve Ören Yeri'ne Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yaptırılan betonarme binanın, Kapadokya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'nun aldığı karar doğrultusunda yıkımının gerçekleştirildiğini söyledi.

Duman, bugün yıkımı yapılan bina yerine, önümüzdeki süreçte Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bölgenin doğal dokusuna uygun farklı bir projenin hayata geçirileceğini belirtti.

Nevşehir'in Avanos ilçesinde bulunan Zelve Ören Yeri'ne Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hizmet binası olarak yaptırılan tartışmalı betonarme bina Kapadokya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'nun aldığı karar doğrultusunda yıktırıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın 2009 yılında denetlediği ve peribacalarına olan yakınlığı nedeniyle çirkin bir yapı olarak niteleyerek yıkılmasını istediği betonarme bina, Avanos Belediyesi tarafından mühürlenmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kapadokyadaki-tartismali-bina-yikildi_87440.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!