Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Karadeniz Bölge Çalıştayı / Samsun
Bölgesel çalıştaylardan dördüncüsü olan Karadeniz Bölge Çalıştayı, Samsun‘da gerçekleştirildi. 42 mühendis, mimar, şehir plancı kadının katıldığı çalıştay, 11 Ekim 2009 Pazar günü Makine Mühendisleri Odası Samsun Şubesi salonunda yapıldı. Kurultay Düzenleme Kurulu üyeleri Zahide Öğüt, Övül Eski ve Melda Yaman Öztürk de katılımlarıyla çalıştaya destek verenler arasındaydı.

JMO Samsun Şube ikinci başkanı ve İKK temsilcisi Gül Yüzüncü Yılmaz‘ın IKK adına yaptığı açılış konuşmasıyle başlayan çalıştayda, TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Kadın Kurultayı Sorumlusu Gülay Odabaş‘ın konuşmasından sonra Kurultay Sekreteri Işık Gürbulak, Kadın Kurultayı hazırlık çalışmaları hakkında bilgi verdi. Forum şeklinde yapılan  çalıştayda, kadın çalışma gruplarının hazırladığı sunumları takiben, katılımcılar
kişisel deneyimlerini paylaşarak çözüm önerilerini dile getirdiler.

Mühendislik, mimarlık, şehir planlama eğitiminde cinsiyetçilikle ilgili sunumu GMO'dan Arzu Soylu, cinsiyetçi işbölümü ve iş yeri pratikleriyle ilgili çalışma grubunun sunumunu MO'dan Şule Köktener, kapitalist krizin kadın mühendis, mimar, şehir plancılara etkisiyle ilgili sunumu JFMO Orta Karadeniz Bölge Temsilcisi Yardımcısı Ayten Olgun, mühendis mimar şehir plancı kadınların örgütlenmesine ilişkin sunumu da ZMO'dan Hanife Sağlam yaptı.


http://www.yapi.com.tr/haberler/karadeniz-bolge-calistayi-samsun_96185.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!