Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Karadeniz’e Gaz İçin Takvim Hazır

1988 yılında kullanımına başlanan doğalgazın yeni yerleşim birimlerine taşınmasına yönelik proje çalışmaları hızla sürerken BOTAŞ Genel Müdürlüğü D

Türkiyeb>1988 yılında kullanımına başlanan doğalgazın yeni yerleşim birimlerine taşınmasına yönelik proje çalışmaları hızla sürerken BOTAŞ Genel Müdürlüğü Doğu Karadeniz doğalgaz boru hatı ihalesinde de ilk adımı attı.

BOTAŞ Genel Müdürlüğü’nce Doğu Karadeniz Doğalgaz Boru Hattı projesi kapsamında, ihale ilanları yapılan Erzincan-Gümüşhane-Bayburt (Faz I), Gümüşhane-Trabzon (Faz II), Bayburt-Rize (Faz III) anahtar teslim yapım ihalelerine yönelik ihale takvimini belirledi. Buna göre, önümüzdeki yıllardan itibaren ithal gazı ilk olarak Karadeniz bölgesine taşıyacak olan hatlara ilişkin ihalelerin bu ay içinde sonuçlandırılması bekleniyor.

Proje kapsamında yer alan Erzincan-Gümüşhane-Bayburt (Faz I) için 11, Gümüşhane-Trabzon (Faz II) için 8 ve Bayburt-Rize (Faz III) için 10 adet firmadan teklif alınması planlanıyor.

BOTAŞ’ın belirlediği programa göre Erzincan-Gümüşhane-Bayburt illerini içine alan Faz I’in teklifleri 18 Ağustos 2004 tarihinde, Gümüşhane-Trabzon illerini içine alan Faz II’nin teklifleri 17 Ağustos ve Bayburt-Rize illerini içine alan Faz III’ün teklifleri 18 Ağustos 2004 tarihinde alınacak.

Prosedür gereği BOTAŞ Genel Müdürlüğü aldığı teklifler üzerinde kısa bir süre içinde tamamlayarak sözkonusu hatlara yönelik proje çalışmalarını üslenecek firmaları belirleyecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karadenize-gaz-icin-takvim-hazir_16244.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!