Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Karayalçın: Ulus'ta Görünmez Eller Var

CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Karayalçın, Ulus’ta iki çarşının başına gelenleri hatırlatarak, "Ulus’ta bir şeyler oluyor. Ulus’ta nelerin olup bittiğini anlamaya çalışıyorum. Görünen, görünmeyen bir el, görünen, görünmeyen bir örgüt Ulus ile oynuyor. Ulus ile uğraşıyor" dedi.

Hürriyet Gazetesi
Karayalçın: Ulus'ta Görünmez Eller Var

CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Karayalçın, Ulus’ta iki çarşının başına gelenleri hatırlatarak, "Ulus’ta bir şeyler oluyor. Ulus’ta nelerin olup bittiğini anlamaya çalışıyorum. Görünen, görünmeyen bir el, görünen, görünmeyen bir örgüt Ulus ile oynuyor. Ulus ile uğraşıyor" dedi.

CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın, görünen ya da görünmeyen bir elin, örgütün Ulus ile oynadığını öne sürerek, "Kısa aralıklarla bir çarşımızın (Modern Çarşı) yanması, bir başka çarşımızın (Anafartalar Çarşısı) bombalanması dikkat çekici değil mi? Neden başka yerde olmuyor, Ulus’ta oluyor"? dedi.

Ulus’ta bir düğün salonunda Ankaralı esnafla bir araya gelen Karayalçın, burada yaptığı konuşmada, Ulus ve çevresinin eski canlılığının olmadığını, Ankara’nın kalbi ve merkezi olmaktan uzaklaştığını savundu. Ulus esnafının artık zor durumda olduğunu ifade eden Karayalçın, esnafın sorunlara ilişkin bir raporu daha önce kendisine ilettiğini söyledi.

Karayalçın, Modern ve Anafartalar çarşılarında yaşanan olayları anımsatarak, şöyle devam etti: "Ankaralılar gibi ben de gözlüyorum. Ulus’ta bir şeyler oluyor. Ulus’ta nelerin olup bittiğini anlamaya çalışıyorum. Görünen, görünmeyen bir el, görünen, görünmeyen bir örgüt Ulus ile oynuyor. Ulus ile uğraşıyor. Bir yangın çıkıyor bir çarşımızda (Modern Çarşı). Tabi ki rastlantı... Savcı değilim, emniyetten değilim. Bir başka büyük çarşımıza bomba atılıyor. Bir iddiayı seslendiriyor değilim... Kısa aralıklarla bir çarşımızın yanması, bir başka çarşımızın bombalanması dikkat çekici değil mi? Neden başka yerde olmuyor? Ulus’ta oluyor? Kim yapıyor? Rüzgarlı Sokak’ta, Hacıbayram çevresinde sorun yaşanıyor. Kazıkiçi bostanlarında sorun yaşanıyor. Nereden bakarsanız bakın Ulus’un her yerinde sorun var. O nedenle birileri Ulus ile oynuyor. Her yanlışın hesabı sorulacak tabi... Ama mesele hesap sormak değil, hesap yapmaktır. Hesap yapacağız."

Ulus’un şu anki durumuyla kalmayacağını belirten Karayalçın, Ulus’a eski çekiciliğini yeniden kazandıracaklarını bildirdi.

Verilen sözler tutulmadı

Karayalçın, Modern Çarşı’nın yanmasının ardından esnafa verilen sözlerin tutulmadığını iddia etti. Modern Çarşı ile Anafartalar Çarşısı esnafının kendisinden daha önce büyükşehir belediye başkanı olduğu dönemde uyguladığı Hacıbayram projesinin benzerini kendileri için de yapmasını istediğini dile getiren Karayalçın, yeniden başkan seçilmesi halinde bu isteği yerine getireceğini kaydetti.

Karayalçın, Ankara Büyükşehir Belediyesinin mevcut yöneticilerinin "birkaç ayda bir görevden ayrıldığını, haklarında yolsuzluk iddialarının ayyuka çıktığını", bu nedenle yaptıkları işlerden de hayır çıkmayacağını öne sürdü. Karayalçın ayrıca İvedik Organize Sanayi Bölgesi yönetimi ve işverenlerle de biraraya geldi. Sanayinin Ankara için büyük bir değeri olduğunu savunan Karayalçın, Başkent sanayisinin büyük bir hamle yaptığını söyledi. Bu hamlenin geçmiş yıllarda tahmin bile edilemeceğini belirten Karayalçın, "Çok yol aldık almaya da devam edeceğiz" dedi.

Başkanlık görevine gelmesi halinde iki milyar dolarlık metro yatırımına hızlı bir şekilde başlayacağının altını çizen Karayalçın, sanayicilere seslenerek, "Bakın burada söylüyorum. Eğer seçilirsem bu yatırıma başlyacağım ve bu metronun malzeme ihtiyaçlarını Ankara’nın sanayi bölgelerinden karşılayacağım. Şimdiden hazırlıklarınızı yapsanız iyi olur" dedi.

Kendisinin hemşehrilerini kayıracağını belirten Karayalçın şöyle devam etti: "Burada ne Urfa ne de Rize hemşehriliğinden bahsediyorum. Ben Ankaralı hemşehrilerimi kayıracağım. Belediyenin nakliye ve sulama işinde kullandığı tankerleri sanırım herkes hatırlıyordur. Ben Ankaralı sanayicimi ve nakliyecimi kayıracağım."

http://www.yapi.com.tr/haberler/karayalcin-ulusta-gorunmez-eller-var_66234.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!