Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Karayolları Arazisi Yine Mahkemelik

Yapı-Yol-Sen, Zincirlikuyu'daki Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü arsasının satışına ilişkin Bakanlar Kurulu ve İstanbul Defterdarlığı tarafından alınan kararların iptali için dava açıyor. Yapı-Yol-Sen, 2002 ve 2004 yılında aynı konuyla ilgili açtığı davaları kazanarak satış kararları iptal ettirmişti.

Cumhuriyet Gazetesiapı-Yol-Sen, Zincirlikuyu'daki Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü arsasının satışına ilişkin Bakanlar Kurulu ve İstanbul Defterdarlığı tarafından alınan kararların iptali için dava açıyor. Yapı-Yol-Sen, 2002 ve 2004 yılında aynı konuyla ilgili açtığı davaları kazanarak satış kararları iptal ettirmişti.

Yapı-Yol-Sen Genel Başkanı Bedri Tekin , 18 Ağustos'ta Zincirlikuyu'da üzerinde Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü'nün kurulu olduğu arsa üzerindeki binalarla birlikte satılacağını belirtti. Toplam 96 bin 500 metrekarelik alana ilişkin İstanbul Defterdarlığı duyurularında ''eşsiz Boğaz manzaralı'' ifadesinin kullanıldığını kaydeden Tekin, ''Daha önce de müdürlüğün bulunduğu alan birilerinin hep iştahını kabartmıştı'' dedi. Tekin, ''Kaç tane karar verilirse verilsin AKP iktidarı 'eşsiz boğaz manzaralı' bu satıştan vazgeçemezdi, geçmedi de. İmar planı değişikliği yaptılar. 5018 sayılı yasa ile Karayolları'nın mülkiyetindeki tüm taşınmazları hazineye devrettiler. Bu arsanın daha önceki satış isteği de şimdiki satış isteği de birilerine peşkeş çekmek içindir. Arsanın alıcısı bellidir: Dubai Şeyhi El Makdum . Arsada yapılacak plazadaki ofisler için broşür bile bastırıldı'' dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karayollari-arazisi-yine-mahkemelik_47533.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!