Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Karayolları'na Komşu Arsada Soyak ve Tatlıcı Onay Bekliyor

İstanbul Zincirlikuyu'daki Karayolları arsasının Zorlu grubuna satılmasıyla gündeme gelen bölgenin ikinci gözde arazisinin ihalesinde iki gruptan teklif geldi.

Milliyet Gazetesi
Karayolları'na Komşu Arsada Soyak ve Tatlıcı Onay Bekliyor

İstanbul Zincirlikuyu’daki Karayolları arsasının Zorlu grubuna satılmasıyla gündeme gelen bölgenin ikinci gözde arazisinin ihalesinde iki gruptan teklif geldi. Mülkiyeti Hazine’ye ait olan ve Zorlu’nun arazisinin tam karşısına düşen 4 bin 261 metrekareli arazi için beş talip yarıştı.

Eskidji Müzayedeevi tarafından yapılan ihalede iki seçenekli teklifler alındı. Aynı bölgedeki Tat Towers’ın sahibi olan Salih Tatlıcı peşin 45 milyon YTL teklif verdi. Vadeli seçenekte de en yüksek teklif 53 milyon 50 YTL ile Soyak İnşaat’tan geldi.

Tat Towers’a da komşu

Hazine tarafından Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) devredilen arsanın ihalesi 6 Mayıs günü yapıldı. 4 bin 261 metrekare olmasına rağmen 'ticarethane ve mesken' olarak 10 bin metrekare inşaat alanına sahip arazinin satışında son sözü TOKİ söyleyecek. TOKİ iki tekliften en uygununu onaylama hakkına sahip. Bu onaydan sonra satış kesinleşecek.

Esentepe’de Barbaros Bulvarı’nın devamındaki Büyükdere Caddesi üzerinde olan Tat Towers’a da komşu olan arazinin karşısında Zorlu grubunun Karayolarından aldığı arazide yargı süreci devam ediyor. Zorlu grubu, bu arsa üzerine büyük bir proje geliştiriyor. Ancak Mimarlar Odası’nın açtığı davada yürütmenin durdurulması kararı çıkmıştı.

İhalesi 6 Mayıs’ta yapılan yeni arsanın Şişli Büyükdere Caddesi’ne uzaklığı 100 metre. Arsanın Şişli Belediyesi tarafından belirlenen imar durmuna göre, blok nizam şeklindeki iki binadan birinin yüksekliği 5.50 metre, diğer binanın yüksekliği ise 24.50 metre olacak.

Yaklaşık ölçülerle 5.50 metre yükseklğindeki binanın taban oturumu 335 metrekare iken 24.50 metre  yüksekliğindeki binanın taban oturumu 922 metrekare olacak. Arsanın 418 metrekarelik kısmı devlet yolu güzergâhı dışında kaldığı takdirde Hazine adına tescil edilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karayollarina-komsu-arsada-soyak-ve-tatlici-onay-bekliyor_61502.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!