Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Katliamın Belgesi

CHP Antalya Milletvekili Tuncay Ercenk ile Aydın Milletvekili Özlem Çerçioğlu, orman alanlarında maden arama ve taş ocağı açma ruhsatı verilmesine tepki gösterdi.

Hürriyet Gazetesi
Katliamın Belgesi

HP Antalya Milletvekili Tuncay Ercenk ile Aydın Milletvekili Özlem Çerçioğlu, orman alanlarında maden arama ve taş ocağı açma ruhsatı verilmesine tepki gösterdi. Ercenk ve Çerçioğlu, dün TBMM’de düzenledikleri basın toplantısında, seçim bölgelerinde taş ocağı açma ve maden arama için ağaçların kesildiğine ilişkin fotoğrafları gösterdi.

İki yıl önce çıkarılan Maden Kanunu ile taş ocağı açma ve maden arama ruhsatıyla ilgili yetkilerin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na devredildiğini anımsatan Ercenk, etüt, sondaj çalışmaları yapılmadan, ağaçların katledildiğini söyledi. Ercenk, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler ve Maden İşleri Genel Müdürü ile görüştüğünü, taş ocağı açma ve maden arama ruhsatı başvurularının altında başka nedenler olabileceğini ilettiğini belirtti. Ercenk, bu yerlerde toprakların dolgu malzemesi olarak satılabileceğini, konut alanı yapılabileceğini ifade etti. Ercenk, yapılanları turizme, çevre ve doğal güzelliklere, gelecek nesillere karşı bir darbe olarak nitelendirdi.

Didim’in Akbük Beldesi’nin, Kültür ve Turizm Bakanlığınca turizm merkezi ilan edildiğine işaret eden Çerçioğlu ise burada da taş ocaklarının açıldığını belirtti. Çerçioğlu, Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe’nin ormanlara sahip çıkması gerekirken, dört yıl boyunca ormanların yakıldığı, kesildiği ve buralarda villaların yapıldığını ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/katliamin-belgesi_50373.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!