Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kazdağı’na İmzalı Destek!

Kazdağı’nın bakir coğrafyasına 90 futbol sahası büyüklüğünde bir alanı yok ederek yapılmak istenen termik santrale karşı çevreciler bir imza kampanyası başlattı. Birçok çevre derneğinin ve oluşumunun da desteklediği imza kampanyasına destek çığ gibi büyüyor.

yapi.com.tr
Kazdağı’na İmzalı Destek!

Türkiye’nin oksijen deposu Kazdağı’nda yapılmak istenilen Yenice Çırpılar Termik Santrali Projesi’nin ön onay niteliğindeki toplantı öncesinde TEMA, birçok çevre derneğinin ve oluşumunun da desteğiyle bir imza kampanyası başlattı. Birgün'de yer alan habere göre, bölgedeki doğal yaşam alanları ile beraber içme suyu havzalarını ve tarımsal üretimi tehdit ettiği belirtilen projenin projenin önünü açacak İnceleme Değerlendirme Komisyonu (İDK) toplantısı 11 Ocak 2017’de Ankara’da gerçekleştirilecek.

Bu toplantı öncesinde doğa kıyımının önüne geçmek isteyen ve çevrenin insandan, tabiattan, oksijenden yana bir çok özelliğini sıralayan çevreciler change.org sitesinde bir imza kampanyası başlattı.

“change.org'daki imza kampanyamıza katılarak siz de #kazdağıhepimizin diyebilir, kampanyayı çevrenizle paylaşarak destek olabilirsiniz.” metniyle imza kampanyasını duyuran çevrecilere tüm Türkiye’den Kazdağı ve doğa aşıklarını destek olmaya beklediklerini belirttiler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kazdagina-imzali-destek_153909.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!