Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kemerli’den Beton Donatısı için Çelik Tel

Türkiye'nin mobilya ve yatak üretim merkezi konumunda olan Kayseri'de 2008 yılından bu yana mobilya sektörüne yönelik 'Form' markalı zımba teli üreten Kemerli Metal, inşaat sektörü için beton donatılarına yönelik çelik tellerin imalatına da başlayacak.

kobiden.com
Kemerli’den Beton Donatısı için Çelik Tel

Türkiye'nin mobilya ve yatak üretim merkezi konumunda olan Kayseri'de 2008 yılından bu yana mobilya sektörüne yönelik 'Form' markalı zımba teli üreten Kemerli Metal, inşaat sektörü için beton donatılarına yönelik çelik tellerin imalatına da başlayacak.

Beton donatısı için çelik tellerin Avrupa'da çok yaygın bir şekilde kullanıldığını kaydeden Kemerli Metal Pazarlama Sorumlusu Asaf Lüzumlar, "Çelik tel, kullanıldığı alanlarda zemin betonunun dayanımına olumlu etkileri sayesinde mukavemeti artırarak, zemindeki çatlamaları en aza indirgiyor. .765760 mm olan teller otopark ve fabrika zeminlerinde çelik hasır yerine kullanılarak hem ekonomik kazanç sağlar hem de beton dayanıklılığını artırır. 30 mm olanı ise ev inşaat zeminlerinde kullanılır.

150 milyon TL'lik yatırımla 4 ay sonra üretime start vereceğiz. 'Kemerix' markasıyla sunacağımız ürün ev, fabrika, depo, akaryakıt istasyonları, havaalanı pistleri, otopark zeminleri, beton yollar, liman ve tünel inşaat sistemlerinde, baraj inşaatlarında büyük avantaj sunacak" diye konuştu.

Çit ve kümes telleri için 1 milyon 800 bin euroluk yeni bir makine yatırımı yapacaklarını da aktaran Lüzumlar, "Kuracağımız ek tesiste 2012'de çit ve kümes telleri üretimine geçeceğiz. 5 bin metrekare kapalı alan, 5 bin metrekare depolama alanı ile birlikte toplam 10 bin metrekare alanda kuracağımız entegre tesis ile Türkiye'de alanında üçüncü firma olacağız. Ayrıca istihdama da katkıda bulunarak 50 kişilik çalışan sayımızı 70 kişiye çıkaracağız. Doğu Anadolu ve Ege Bölgesi'nin yanı sıra Ortadoğu ülkeleri çit ve kümes telleri için hedef pazarımız olacak" şeklinde konuştu.

Kayseri OSB'de 7 bin 500 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 23 bin metrekare alanda faaliyet gösterdiklerini belirten Asaf Lüzumlar, "Zımba telinde yıllık kapasitemiz 4 bin 200 ton civarında. Kemerix'te ise yaklaşık bin 200 ton üretim kapasitesiyle çalışacağız.

Çit telinde aylık 1 milyon 200 bin metrekare kapasiteyle üretime başlayacağız. Kayseri, Gaziantep, Eskişehir, İzmir, İnegöl, Ankara, Samsun, Bursa, Adana, Hatay gibi illerdeki temsilciliklerimizi bayiliklere dönüştürerek alt bayilikler oluşturacağız" bilgisini verdi. 2010 yılında kapasitelerinin yüzde 50 arttığını söyleyen Lüzumlar, bu yıl sonunda aynı büyümeyi yakalamayı hedeflediklerini dile getirdi.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/kemerliden-beton-donatisi-icin-celik-tel_86469.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!