Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kentliler Hiç Tasarruf Yapmıyor

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ve Citibank tarafından gerçekleştirilen, 'Türk toplumunda tüketim ve tasarruf alışkanlıkları araştırması'na göre, Türkiye kentsel nüfusunun sadece yüzde 13'ü tasarruf yapıyor.

Radikal Gazetesi
Kentliler Hiç Tasarruf Yapmıyor

ürkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ve Citibank tarafından gerçekleştirilen, 'Türk toplumunda tüketim ve tasarruf alışkanlıkları araştırması'na göre, Türkiye kentsel nüfusunun sadece yüzde 13'ü tasarruf yapıyor. TEGV ve Citibank için yapılan araştırmanın sonuçları, Active Academy 5. Uluslararası Finans Zirvesi kapsamında gerçekleştirilen 'Türkiye'de Finansal Okur Yazarlığın Geleceği' konulu panel sırasında açıklandı. Ekim-kasım aylarında Infakto Research Workshop tarafından, Türkiye'nin kentsel nüfusunu temsil eden 15 ilde (İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Manisa, Samsun ve Trabzon) gerçekleştirilen araştırmada, Türk halkının harcama ve tasarruf alışkanlıkları incelendi.

Araştırma sonucu, Türkiye kentsel nüfusunun yüzde 87'sinin hiç tasarruf yapmadığını ortaya koydu. Katılımcıların ekonomik karar alırken en çok güvendikleri kişi ve kurumlar arasında aile büyükleri yüzde 82 ile birinci sırada yer alırken, bu rakamı yüzde 47 ile arkadaşlar ve komşuların düşünceleri, yüzde 46.5 ile Başbakan ve bakanların açıklamaları takip etti. Finansal konularda kadınların sadece yüzde 43'ü, erkeklerin yüzde 58'i bilgi düzeylerini yeterli buluyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kentliler-hic-tasarruf-yapmiyor_57840.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!