Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kerkük-Yumurtalık Bilmeceye Döndü

Kerkük-Yumurtalık Petrol Boru Hattı’yla ilgili olarak belirsizlik sürüyor. Bölgeye gitmek isteyen Botaş’a ABD’den izin çıkmazken, kararı ABD’ni

NTV-MSNBC
Kerkük-Yumurtalık Bilmeceye Döndü

b>Kerkük-Yumurtalık Petrol Boru Hattı’yla ilgili olarak belirsizlik sürüyor. Bölgeye gitmek isteyen Botaş’a ABD’den izin çıkmazken, kararı ABD’nin Irak yöneticisi Paul Bremer verecek.

Daha önce birçok kez sabotaja uğraması nedeniyle hala kapalı tutulan Kerkük-Yumurtalık petrol boru hattının onarımı konusunda ilginç gelişmeler yaşanıyor. Bölgeye teknik malzeme ve uzman göndermeye hazırlanan Botaş’a, ABD yönetiminden izin çıkmadı. Botaş’tan ayrıntılı bilgi isteyen ABD, kararı Irak’taki yöneticisi Paul Bremer’e bırakacak.

Kerkük-Yumurtalık Petrol Boru Hattı’nın açılıp açılmayacağı konusundaki belirsizlik sürüyor. Bir türlü güvenliği sağlanamayan boru hattı pek çok kez sabote edilerek, çalışamaz hale getirildi. Ancak tamiratı da ağırdan alan Irak geçici hükümet konseyi, petrol gelirlerinin paylaşımını bekliyor.
Boru hattının güvenliğinin sağlanması için yaklaşık 7 bin kişilik güvenlik birimi oluşturan ABD yönetimi ise, Botaş’ın yardım teklifine olumlu yanıt vermedi.

BREMER’İN KARARI BEKLENİYOR
ABD’nin Ankara Büyükelçiliği kanalıyla bölgeye teknik malzeme ve uzman gönderme isteğini ileten Botaş Genel Müdürlüğü, bu durumdan rahatsız.
ABD’li kaynaklar da yardım teklifine olumlu yanıt vermediklerini kabul ederek, Botaş’tan daha ayrıntılı bilgi istediklerini belirtti. Son kararı ise ABD’nin Irak’taki yöneticisi Paul Bremer verecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kerkuk-yumurtalik-bilmeceye-dondu_8297.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!