Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

KEY Hesabına Nakit Ödeme

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Konut Edindirme Yardımı (KEY) hesaplarının nakit ödenmesi planı çerçevesinde çalışmalara başladı. Öncelikle 3.5

Akşamb>Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Konut Edindirme Yardımı (KEY) hesaplarının nakit ödenmesi planı çerçevesinde çalışmalara başladı. Öncelikle 3.5 milyon olduğu tahmin edilen KEY hak sahipleri, tasfiye halindeki Emlakbank tarafından 2 yıl içinde belirlenecek. Daha sonra Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'na (TOKİ) bağlı Emlak Gayrimenkul ve Yatırım Ortaklığı A.Ş. KEY alacaklılarına nakit ödeme yapacak.

Daha önce düşünülen ve hak sahiplerine alacaklarına karşılık hisse senedi verilmesini öngören ödeme planının, Borsa spekülatörleri tehlikesi nedeniyle, nakit ödenmesine karar verildi.

Az miktarda olduğu tahmin edilen ve 2 yıl içinde tasfiye edilmesi hedeflenen hesaplar için hak sahiplerine yapılması düşünülen ödeme planı şöyle:

Hak sahibine 5 yıl süre

'Emlak Bankası'nın hak sahiplerinin ve alacaklarının Emlak Gayrimenkul ve Yatırım Ortaklığı A.Ş'ye bildirim yapması durumunda hemen ödeme yapılmasına başlanacak. Hak sahibine 5 yıl süre tanınacak. Bu zaman içerisinde para alınmadığı takdirde şirkete irat kaydedilecek. Ayrıca, ödemede bildirim için belirlenen 2 yılın tamamlanması beklenmeden, ara yerlerde de bildirim yapıldıkça ödeme gerçekleşecek.'

Faiz de verilecek

Gayrimenkul ve Yatırım Ortaklığı A.Ş, ödemede faiz olarak, Emlak Bankası tarafından KEY'in hak sahiplerine ödenmesi karşılığı verdiği gayrimenkullerin devir tarihi olan 2001 yılından bugüne kadar olan 2 yıllık süreyi baz alacak. Buna göre ödeme, Ziraat Bankası'nın 6 aylık mevduat faiziyle faizlendirilerek yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/key-hesabina-nakit-odeme_7206.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!