Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kiptaş, 'Peşinatsız' Ev için AB Kapısında

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş, alt gelir grubunu peşinat ödemeden ev sahibi yapabilmek için Kiptaş aracılığı ile Avrupa Birliği sosyal fonlarının kapısını çalacaklarını söyledi.

Milliyet Gazetesi/T.KİREÇCİ
1


stanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş, alt gelir grubunu peşinat ödemeden ev sahibi yapabilmek için Kiptaş aracılığı ile Avrupa Birliği sosyal fonlarının kapısını çalacaklarını söyledi.

Hayallerinin insanları gerçek anlamda kira öder gibi ev sahibi yapmak olduğunu ifade eden Topbaş, "Özellikle dar gelirliler için peşinat ödemenin ve bir taraftan kira öderken diğer taraftan taşınacakları evin taksitini ödemenin ne kadar zor olduğunun farkındayım. İnsanlar dişinden tırnağından, sağlık harcamalarından artırarak tasarruf yapıyor. Bizim gönlümüzden insanları önce ev sahibi yapıp, sonra taksitleri almak geçiyor. Fakat bu bütçe ile bunu gerçekleştirmemiz zor" dedi.

Hedef 50 bin konut

Kiptaş'ın kendisi göreve gelinceye kadar son 10 yılda 19 bin 800 konut inşa ettiğini söyleyen Topbaş, şu an devam eden projeler de dahil edildiğinde bu rakamın 33 bin 807 olduğuna dikkat çekti. Topbaş görevi bıraktığında inşa edilen konut sayısını en az 50 bine ulaştıracaklarını vurguladı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 1.5 milyar YTL'si karayollarına ve 3.5 milyar YTL'si metro ile hafif raylı taşıma sistemlerine olmak üzere toplam 5 milyar YTL'lik ulaşım yatırımı yaptığını kaydeden Kadir Topbaş, "Gönül ister ki en az 100 bin konut yapalım. Bunu fakir insanlara tahsis edelim" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kiptas-pesinatsiz-ev-icin-ab-kapisinda_49085.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Peşinatsız kira öder gibi ev sahibi olunur mu? YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!