Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kiralık Belediye Sarayı

Kiralık Belediye Sarayı

NTVonaklı belediyesinin büro personeli sadece 15 kişi. Belediye binası ise 3 bin 500 metrekare. Belediye başkanı, atıl durumda bulunan belediye binasınının kiraya verilmesine karar verdi.

Alanya İlçesi’ne bağlı Konaklı Beldesi’ndeki belediye binasının kiraya veriliyor. DYP’li Konaklı Belediye Başkanı Abdullah Sönmez, 14 bin metrekare alan üzerine yapılmış, 4 katlı ve 3 bin 500 metrekare kapalı kullanım alanına sahip belediye binasının, kendileri için lüks olduğunu söylerken, Belediye Binasına talip olanları bekliyor.

Konaklı’ya son 5 yıl içinde iki ayrı belediye binası yapıldığını belirten Sönmez, “Bizden önceki belediye yönetimi, 2000 yılında 4 katlı, 450 metrekare kullanım alanına sahip bir bina yaparak burada hizmet vermeye başlamış. Üç yıl sonra 14 bin metrekare arsa üzerine, 3 bin 500 metrekare kapalı alana sahip bu binayı yapmış. Belediye başkanı olarak göreve geldiğimde, sadece makam odası 120 metrekare olan bu yeni binanın bize gerekli olmadığını fark ettim” dedi.

Belediyenin, büro hizmeti veren 15 personeli olduğunu ve personelin tamamının bir katta çalıştığını söyleyen Sönmez, sözlerini şöyle sürdürdü: “Binanın 3 katı boş duruyor. Beldemizin önemli altyapı sorunları ve ekonomik sıkıntıları var. Belediye meclis üyesi arkadaşlarımla konuştum ve binayı büyük bir firmaya yıllık 500 bin avro karşılığında kiraya verebileceğimizi, buradan gelecek gelirle de arıtma ve kanalizasyon gibi altyapı sorunlarımızı çözebileceğimizi söyledim. Kabul edildi.”

Birkaç firmanın belediye binasını kiralamak için başvurduğunu söyleyen Sönmez, binanın alışveriş merkezi olarak kullanılmaya uygun olduğunu, 500 araçlık otoparkıyla her büyük firmanın ilgisini çekeceğine inandıklarını söyledi.

Baykan Sönmez, belediye hizmetlerinin daha önce yapılan ve halen boş duran üç katlı bir binada verileceğini açıkladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kiralik-belediye-sarayi_41256.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!