Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kızılay için Özel Güvenlik Talebi

Kızılay çevresinde yapılacak düzenlemelerle, kent merkezinin canlandırılması gerektiğini her fırsatta dile getiren Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık’ın, Kızılay’daki yaya bölgelerinde özel güvenlik birimi kurulması için Ankara Valiliği’ne başvurduğu ortaya çıktı.

Hürriyet Ankara
Kızılay için Özel Güvenlik Talebi

Seçildiği günden bu yana Kızılay çevresinde yapılacak düzenlemelerle kent merkezinin canlandırılması gerektiğinin üzerinde duran Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık’ın, Kızılay’daki yaya bölgelerinde özel güvenlik birimi kurulması için Ankara Valiliği’ne başvurduğu ortaya çıktı. Ankara Hürriyet’e konuşan Tanık, “Yüksel Caddesi, Konur ve Karanfil sokakları kapsayan yenileme çalışmamızın bir parçası olarak yaklaşık bir ay önce Ankara Valiliği’ne bölgedeki tehditkar unsurlara karşı vatandaşın kendisini daha rahat hissetmesi için özel bir güvenlik birimi kurulması için başvuruda bulunduk” dedi.

Yüksel sıcak baktı

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel’le bire bir görüşmelerinde Vali Yüksel’in de konuya sıcak baktığını ancak bir ay önce yaptıkları başvuruya olumlu yanıt alamadıklarını belirten Tanık şunları söyledi:

Yaz ortasından bu yana Kızılay’ın önemli yaya bölgeleri Yüksel Caddesi, Konur ve Karanfil Sokak’ta yenileme çalışmaları yapıyoruz. Sakarya’da da düzenlediğimiz etkinliklerle bölgenin cazibe alanı olma kimliğine yeniden kavuşması için elimizden geleni yapıyoruz.

Talebimiz reddedildi

Bunun dışında bölgenin güvenliği ve insanların kendilerini daha güvende hissetmeleri için Ankara Valiliği’ne bir ay önce talepte bulunduk. ‘Kızılay’da özel güvenlik birimi oluşturalım’ dedik. Çünkü çok kalabalık ve bu kalabalık içerisinde zaman zaman tehditkar unsurların veya esenliği tehdit edecek yapıların bulunması söz konusu oluyor. Alanı denetleme açısından yardımcı olacak bir yapı için izin istedik. Bu karar maalesef bu zamana kadar çıkmadı. İki kere Sayın Vali’yle görüşmüş ve iki kere söz almış olmama rağmen, Yüksel yaya bölgesinin özel güvenlik alanına alınması ile ilgili mesafe kat edemedik. Yazılı başvurumuza, “Şu an inşaat sürmektedir ne gereği var” yanıtı geldi. Bu yanıt üzerine ben Sayın Vali’yi aradım. O da, “Merak etmeyin mutlaka olacak” dedi. Şimdi tekrar beklemeye başladık.”

Gecikme için özür dileriz

Belediye Başkanı Bülent Tanık, Yüksel Caddesi çevresi ile Konur ve Karanfil Sokak’ta yürütülen yenileme çalışmalarının bir ay geç tamamlanabileceğini belirtirken, “Nedeni ne olursa olsun geciktik, özür dileriz. Yenileme çalışmaları sıradan bir yapı projesi değildir. Kızılay projesidir, Ankara’nın kalbini iyileştirme projesidir” dedi. Tanık, gecikme ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Orada yapılaşmadaki aksaklığın tamamı olmasa bile, önemli bir bölümü bizden kaynaklandı. Başkasına kusur bulmaya dönük bir şey söylemeyeceğim. Gecikme bir aya yakın bir gecikme olacak. Ortaya çıkacak ürünü vatandaşlarımızın beğeneceğini düşünüyorum. Her aşamasında esnafla bir araya geldik. Onların fikirlerini aldık. Ankara’da olduğumda, inşaat alanına gitmediğim gün yok. Tabela düzeni ve bina cepheleriyle ilgili iyileştirme dahil olmak üzere bir çok şeyi bölge sakinleri ve sahiplerinin fikrini alarak olgunlaştırdık.”

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/kizilay-icin-ozel-guvenlik-talebi_83050.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!