Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Kızılırmak Projesi Yaşama Geçirilmeliydi'

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Fehmi Toptaş, kısa dönemde büyük bir "susuzluk" tehlikesiyle karşı karşıya olunduğunu, ancak yerel yönetimin gerekli tedbirleri bir türlü almadığını vurguladı.

Cumhuriyet ANKARA
'Kızılırmak Projesi Yaşama Geçirilmeliydi'

MMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Fehmi Toptaş, kısa dönemde büyük bir "susuzluk" tehlikesiyle karşı karşıya olunduğunu, ancak yerel yönetimin gerekli tedbirleri bir türlü almadığını vurguladı. "Kuyu açmakla su sorunu çözülmez" diyen Toptaş, kente su bulmak, bu suyu dağıtmak ve kanalizasyon işlerini yürütmekle sorumlu ASKİ'nin, altgeçit çalışmalarıyla uğraştığını söyledi. Toptaş, özellikle batı bölgesindeki su kaynaklarının tükendiğine işaret ederek, şöyle konuştu:

"Bir an önce yeni su kaynakları bulunmalı. Kızılırmak suyunun başkente getirilmesi gerekli. Gökçek su sıkıntısı yaşanması durumunda bunu yapabileceklerini söyledi. Bu yıllar önce hazırlanmış bir proje zaten. Yeniden Amerika'yı keşfetmiş gibi davranmasın. Kızılırmak suyu projesi çoktan yaşama geçirilmeliydi. Önümüzdeki günlerde büyük bir su sıkıntısıyla karşılaşabiliriz. Tabii gerekli önlemlerin vaktinde alınması bunun önüne geçecektir."
Toptaş, şunları kaydetti:

"Ankara'nın su altyapısı yeni ama dengesi Anakent Belediyesi tarafından sürekli bozuluyor. Siz, heryere katlı kavşak yaparak trafik sorununu çözemezsiniz, sadece şehrin altyapısını bozarsınız. Sürekli bir yerler kazılıyor. ASKİ şehrin su sorununu çözeceğine altgeçitlerle uğraşıyor ve dikkat çekici olan bunların çoğu hiçbir işe yaramıyor. Dünyanın hiçbir şehrinde katlı kavşak yaparak trafik sorunu çözülmemiştir. Trafik sorunu, raylı sistemle çözülür. Melih Bey'e sormak lazım, geldiği günden bugüne kaç tane otopark yapmış? Metro çalışmaları ne zaman bitecekmiş?"

http://www.yapi.com.tr/haberler/kizilirmak-projesi-yasama-gecirilmeliydi_51449.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!