Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Koç Holding'ten Ağaçlandırma Seferberliği

Çevre ve Orman Bakanlığı ve Koç Holding işbirliğinde başlatılacak ''Ülkem İçin Ormanlar Projesi'' kapsamında 700 hektar alana 700 bin fidan dikilecek. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç ve holding yönetim kurulu üyeleri, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nu makamında ziyaret etti.

CNN Türk
Koç Holding'ten Ağaçlandırma Seferberliği

Çevre ve Orman Bakanlığı ve Koç Holding işbirliğinde başlatılacak ''Ülkem İçin Ormanlar Projesi'' kapsamında 700 hektar alana 700 bin fidan dikilecek. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç ve holding yönetim kurulu üyeleri, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nu makamında ziyaret etti.
 
Eroğlu, ziyaretin ardından düzenlenen basın toplantısında, iklim değişikliğiyle mücadelenin en önemli silahlarından birinin ağaçlandırma olduğunu söyledi. Kyoto Protokolü'ne taraf olma yolunda başlatılan sürecin hızla ilerlediğini anımsatan Eroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ağaçlandırma seferberliği çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.
 
Seferberlik çerçevesinde önlerine büyük hedefler koyduklarını anlatan Eroğlu, 2 milyon 300 hektarlık alanı ağaçlandırmayı amaçladıklarını ifade etti. Bu yıl 420 bin hektar alanı ağaçlandırmayı hedeflediklerini belirten Eroğlu, ilk 6 ay içinde 201 bin 670 hektar alana 73,5 milyon fidan dikildiğini kaydetti. Seferberliğe katılan diğer kurum ve kuruluşların da yılın ilk 6 ayında 10 bin 274 hektar alana yaklaşık 8 milyon fidan diktiğini belirten Eroğlu, "Şu ana kadar 81 milyon 600 bin fidan dikildi. Bu vesileyle, büyük bir holdingin ağaçlandırma konusunda gösterdiği bu tavrın diğer şirketlerce de örnek alınmasını temenni ediyoruz" dedi.
 
Vatandaşlardan orman yangınları konusunda azami dikkat göstermelerini isteyen Eroğlu, İzmir'in Gümüldür ilçesinde çıkan orman yangının bu sabah itibariyle kontrol altına alındığını bildirdi. Mustafa Koç ile ağaçlandırma konusunda pazarlık yapma arzusunu ifade eden Eroğlu, Koç'tan üretimi tamamlanan her otomobil için 10 fidan dikmelerini istedi.
 
Mustafa Koç: "Milli seferberlik ruhuyla yola çıktık"
 
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç ise üçüncü yılını dolduran "Ülkem İçin Projesi"ni başlatırken amaçlarının, sayısı neredeyse 100 bini bulan çalışan ve bayilerini gönüllülüğe motive etmek olduğunu söyledi. Holdingin 80'inci yılı dolayısıyla başlatılan projenin, kısa zamanda Türkiye'nin en yaygın ve geniş katılımlı sosyal sosyal sorumluluk projesi haline geldiğini vurgulayan Koç, şöyle devam etti:
 
"Çevre ve Orman Bakanlığı ve TEMA'nın değerli işbirliğiyle projeyi farklı bir boyuta taşıdık. Bir milli seferberlik ruhuyla yola çıktık ve yurdumuzun dört bir köşesinde 700 bin fidan dikerek ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için çok önemli bir adım atmak istedik. Ne mutlu ki hedefimize ulaştık, 700 bin fidanı doğaya ve yarınlarımıza armağan ediyoruz. Koç Topluluğu olarak yalnızca sosyal sorumluluk çalışmalarımızda değil, faaliyette bulunduğumuz her alanda çevresel standartları sürekli geliştiriyoruz. TÜPRAŞ şirketimizin AB normlarında çevre standartlarına ulaşmak için geçtiğimiz yıl 30,5 milyon dolarlık harcamalar, uluslararası ödüllü Ford Otosan Hibrid Araç Projesi ve Arçelik'in çevre dostu bulaşık makinesi bunlardan sadece birkaçı."
 
Konuşmaların ardından Mustafa Koç, Milli Ağaçlandırma Seferberliği bünyesinde yürütülecek, "Ülkem İçin Ormanlar Projesi"nde kullanılmak üzere 3 milyon 500 bin YTL'lik çeki Bakan Eroğlu'na verdi. Bakan Eroğlu da Mustafa Koç'a saksıda bir fidan hediye etti.
 
TEMA'nın da destek verdiği, "Ülkem İçin Orman Projesi" kapsamında aralarında 7 ilde 700 hektar alana toplam 700 bin fidan dikilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/koc-holdingten-agaclandirma-seferberligi_62661.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!