Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kocaeli’ne KOBİ İş Geliştirme Merkezi

Kocaeli’nde, KOBİ’lerin geliştirilip, dünya piyasalarında yer alabilmeleri amacıyla İş Geliştirme Merkezi kuruldu. Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreter

Ticaret Gazetesiocaeli’nde, KOBİ’lerin geliştirilip, dünya piyasalarında yer alabilmeleri amacıyla İş Geliştirme Merkezi kuruldu. Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreteri Hamdi Doğan, düzenlediği basın toplantısında, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin katkılarıyla İzmir ve Gaziantep’i de kapsayan 3 iş geliştirme merkezi kurulduğunu söyledi.

Kocaeli’ndeki merkezin resmi açılışının 18 Ekim Cuma günü yapılacağını ifade eden Doğan, “Merkezde, KOBİ’lere genel iş yönetimi üzerine danışmanlık ve eğitim hizmetlerinin yanı sıra sektörel ya da teknoloji uzmanlığı gerektiren bilgi ve danışmanlık desteği verilecek. Amaç, KOBİ’lerin dış pazarlara açılabilmesini sağlamaktır” dedi.

AB İş Geliştirme Merkezleri Projesi Direktörü Antony Stark da, KOBİ’lerin dış pazarlara açılmasında büyük sorunlar yaşadıklarını ifade ederek, “Bu projeyle KOBİ’lerin dış pazarlara açılabilmesi için her türlü yönetim ve danışmanlık desteği verilecek” dedi.

Stark, Türkiye’de KOBİ’lerin nasıl çalıştırılacağı hakkında yeterli bilgi sahibi olunduğunu, ancak dış pazarlara açılmak konusunda yeterli tecrübe bulunmadığını kaydetti.

İş Geliştirme Merkezi Direktörü Hakan Yarbaş ise çok az seviyede ücret talep edecek olan merkezin kar amacı olmadığını ve ilk etapta 10 kişiyle hizmet vereceğini bildirdi.

Hakan Yarbaş, AB’den 4 yıl boyunca alınacak teknik ve finansal desteğin kademeli olarak azalacağını ifade ederek, “Bu sürenin sonunda tamamen kendi gelirlerimizle ayakta duracağız. AB’den gelecek finansal destek KOBİ’ler için son derece pahalı olan danışmanlık hizmetlerinin, ödeme gücüne uygun hale getirilmesi için kullanılacak. Yani, merkez ekonomik ve idari açıdan bağımsız olacaktır” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kocaeline-kobi-is-gelistirme-merkezi_2063.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!