Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Koklama Bahçeleri

Meram ilçesinde belediye,görme engelliler için 300 bin euro (yaklaşık 560 milyar lira) harcayarak yüzlerce çeşit çiçeğin güzel kokular saçacağı 'ko

Radikal
Koklama Bahçeleri

b>Meram ilçesinde belediye,görme engelliler için 300 bin euro (yaklaşık 560 milyar lira) harcayarak yüzlerce çeşit çiçeğin güzel kokular saçacağı 'koklama bahçesi' oluşturacak.

Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu, AB'nin işsiz ve engellilerin eğitimine yönelik hibelerin, Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) aracılığıyla, hazırlanan proje karşılığında belediyelere tahsis edilebildiğini belirtti. Tuzcuoğlu, belediyenin projesi hakkında da şu bilgileri verdi:

'Projemiz ilk yediye girdi'
"Biz de İş-Kur'a, Selçuk Üniversitesi'nden uzmanların yardımıyla hazırlanan, görme engellilerin rehabilitasyonu için özel bir park yapımı projesiyle başvurduk. Projemiz, İş-Kur'a sunulan 700 proje arasında ilk yediye girdi. Hibenin kısa sürede verilmesini bekliyoruz. Türkiye'de ilk kez yapılacak bu özel parkla görme engelliler için yüzlerce farklı türde çiçeğin bulunacağı 'koklama bahçesi' oluşturulacak. Bahçe hobi, eğlence ve dinlenme işlevi yanında görme engelliler için ruhsal rehabilitasyon merkezi hizmeti verecek. Amacımız sadece özel bir park yapmak değil. Bahçenin yapımında görev alacak 80 kişiyi, vasıfsız elemanlar ve engelliler arasından seçeceğiz. Bir yıl eğitim verip, meslek sahibi olmalarını sağlayacağız. Bahçıvanlar belediye çatısında profesyonel olarak çalışacak."

http://www.yapi.com.tr/haberler/koklama-bahceleri_18995.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!