Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Konak’taki Viyadükler İçin Yapılan İmar Planı Değişikliği Bakanlığa Sunulacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, Konak’taki viyadüklerin yapılmasına imkan sağlayacak imar planı değişikliklerinin Bayındırlık ve

Yeni Asırb>İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, Konak’taki viyadüklerin yapılmasına imkan sağlayacak imar planı değişikliklerinin Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’na sunulacak hale geldiğini söyledi. Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Dalan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Başkan Piriştina’yı ziyaret etti.

Ziyaret sırasında gazetecilerin sorularını cevaplayan Piriştina, Konak’taki viyadüklerin yapılmasına imkan sağlayacak imar planı değişikliklerinin bakanlığa sunulacak hale geldiğini ve buna, görüşme sonucunda çözüm getireceklerini kaydetti. Konak’taki viyadüklerle ilgili olarak mahalli seçimlerden bir ay önce İzmir 1 No’lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan yazı aldıklarını belirten Piriştina, “Kurul, Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı 1/5000 ve Konak Belediyesi’nin yaptığı 1/1000’lik Koruma Amaçlı İmar planlarına sadık kalmak kaydıyla Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’ndan mutabakat sağlanması durumunda, Karayolları’nın projesine onay verebileceğini bildirdi. Biz de seçimlerden sonra hemen bir çalışma başlattık ve planlar üzerinde gerekli düzeltmeleri yaptık. Çalışmalar dün tamamlandı ve bakanlığa sunulacak hale geldi. Benim de Bakan Zeki Ergezen’den bir randevu talebim oldu. Kendisiyle Konak’taki viyadüklerin yapılması konusunu görüşeceğim. Altgeçidi yaparken zaten kuruldan izin almıştık. Bakanlığın mutabakatıyla bu konudaki tartışmalar da sona erecek. Karayolları’nın projesine devam etmesi sağlanacak ve Konak’taki viyadüklerin yapımına hemen başlanabilecek. Kurul, mutabakat sağlanırsa projeyi onaylayacağını söyledi.” şeklinde konuştu.

Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen ile limana inen viyadükler konusunda da görüşeceğini dile getiren Başkan Piriştina, Alsancak Limanı’na gelen TIR’ların ulaşımı engellediğini, TCDD’nin bu konuda bir çalışma yaptığını, kendilerinin de çalışmalara katılabileceklerini ifade etti. Viyadüklerin altının çok iyi değerlendirilebileceğini aktaran Piriştina, belediye olarak her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi.

İzmir’in yönetilmesinde geçen beş yıllık dönemde EGİAD’dan görüş aldıklarını ve desteklerini gördüklerini de dile getiren Piriştina, “EGİAD’ın değerli görüşlerinden bundan sonra da ülke ekonomisinin ve sosyal yaşantının gelişmesi için faydalanacağız.” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konaktaki-viyadukler-icin-yapilan-imar-plani-degisikligi-bakanliga-sunulacak_11196.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!