Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kongre Turizminin Başkenti İstanbul

Geçen ay beş büyük kongreye ev sahipliği yaparak 10 bine yakın konuk ağırlayan ve 20 milyon avroya yakın gelir elde eden İstanbul, haziran ayına da hızlı başladı.

Radikal
Kongre Turizminin Başkenti İstanbul

eçen ay beş büyük kongreye ev sahipliği yaparak 10 bine yakın konuk ağırlayan ve 20 milyon avroya yakın gelir elde eden İstanbul, haziran ayına da hızlı başladı. Mayıs ayında Yatırım Danışma Konseyi, Asya Kalkınma Bankası toplantıları, Forum İstanbul 2005, Türk-Alman İşadamları Kongresi ve Türk-Arap İş Forumu'na katılanlar beş yıldızlı otelleri doldurmuştu.


Turizmciler 'Koç'suzdu
Perşembe günü de İstanbul, iki büyük organizasyona ev sahipliği yaptı. Dünya Turizm Örgütü'nce düzenlenen 'Kent Turizmi Yönetiminde Yeni Paradigmalar' adlı uluslararası foruma birçok ülkeden 86'sı yabancı 150 sektör temsilcisi katıldı. Hazırlıkları bir yıl süren ve Hilton Oteli'nde gerçekleşen toplantıda turizmdeki yeni gelişmeler değerlendirildi. Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Francesco Frangialli'nin büyük önem vererek geldiği toplantıya Turizm Bakanı Atilla Koç'un katılmaması şaşkınlık yarattı.

Koç'un kuruluş yıldönümü kutlamalarına katılmak için Tataristan'ın başkenti Kazan'a gittiği açıklandı. Oysa Dünya Turizm Örgütü'nün resmi sitesinde bakan Koç'un toplantıya katılıp bir de konuşma yapacağı belirtilmişti. Perşembe günü ikinci kongre ise Swissotel'de yapıldı.
Dünya ve Avrupa gayrimenkul pazarına yön veren uluslararası yatırımcılar ve uzmanlar, Urban Land Instutute'nun (ULI) düzenlediği 'Orta ve Doğu Avrupa'da Gelişmekte Olan Pazarlar' konulu konferansta buluştu. Türkiye, Avrupa ve dünya genelindeki gayrimenkul yatırımlarının geleceğinin tartışıldığı konferansa ise 350 kişi katıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kongre-turizminin-baskenti-istanbul_27966.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!